MENU
klinika
Ja çfarë thotë kryediplomatja Tanja Fajon

“Liberalizimi i vizave për Kosovën, lart në listën e prioriteteve të BE”

Anëtarësimi në KiE

Hungaria do të votojë kundër aplikimit të Kosovës

Hungaria ka rinovuar mbështetjen e saj për Serbinë, një strategji e saj kjo për të...

Italia, Franca, Gjermania dhe Britania kundër...

Rrëzohet aplikimi i Kosovës për anëtarësim në KiE

Rrëzohet aplikimi i Kosovës për anëtarësim në KiE. Italia, Franca, Gjermania dhe Britania janë shprehur...

Flet i dërguari i SHBA në Beograd

“Duhet të ndalet aktiviteti i grupit ushtarak rus”

I dërguari i lartë amerikan Derek Chollet shprehu të enjten shqetësimin e fortë për aktivitetin...

Mbi 50 mijë persona mbeten pa punë

Pandemia mbylli 20 mijë biznese në Kosovë

Gjatë vitit 2020, në kohën e pandemisë së Covid-19, në Kosovë janë mbyllur 20 mijë...

Albin Kurti: Kushtetuta e Kosovës nuk lejon që…

“Asociacioni mund të trajtohet në marrëveshjen finale me Serbinë”

Serbia vazhdon të këmbëngulë në formimin e Asociacionit të Komunave Serbe. Por kryeministri i Kosovës,...

PE pro liberalizimit të vizave për Kosovën

Hapat tjerë deri në hyrjen në fuqi të vendimit për lëvizjen e lirë

Anëtarët e Komitetit për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme të Parlamentit Evropian të...

Vuçiç trregon mbi takimin me këshilltarin e DASH

“SHBA-ja të inkurajojë Prishtinën për të përmbushur detyrimet”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, pas një takimi me këshilltarin e Departamentit Amerikan të Shtetit,...

Vendimi i shumëpritur

Komisioni i PE miraton liberalizimin e vizave për Kosovën

Komisioni për Liritë qytetare, Drejtësi dhe Çështje të brendshme (LIBE) i Parlamentit Evropian, më 12...

Gjendja mund të përkeqësohet

Kosova zgjat sërish masat emergjente për energjinë

Kosova i ka zgjatur masat emergjente për furnizim me energji. Në mbledhjen e ekzekutvitit, kryeministri...

Zbardhet axhenda

Kurti sot në Austri/ Takim me dyer të mbyllura me kancelarin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të vizitojë Austrinë, ku do të takohet edhe...

Kurti për 'Der Standard'

“Perëndimi nuk po na kushton aq rëndësi sa Vuçiçit”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë një intervistë për gazetën austriake Der Standard ku ka folur...