MENU
klinika
"BQK, të shtyjë zbatimin e vendimit"

BE kërkon marrëveshje për dinarin serb

Detaje nga takimi

Vuçiç takon Lajçakun në Beograd, kërkon anulimin e vendimit të BQK-së për dinarin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka kërkuar të hënën anulimin e vendimit të Bankës Qendrore...

Heqja e dinarit serb nga qarkullimi

Kurti nuk tërhiqet: Euro është valuta e vetme e lejuar në Kosovë!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka thënë ambasadorëve të shteteve të QUINT-it dhe shefit...

“Lajçak nuk është neutral në dialog”

Prishtina kundër BE: Nuk na trajton në mënyrë të barabartë

Zv/Kryeminsitri Besnik Bislmi, i cili prej ditësh po i mëshon nevojës për ndryshim të qasjes,...

“Situata në Ballkan, e brishtë”

Çfarë po paralajmëron Stoltenberg për Kosovën

NATO-ja beson se situata e sigurisë në Ballkanin Perëndimor është ende shumë e brishtë, dhe...

Ulen kostot e biletave

Shkurtohen udhëtimet ajrore drejt Prishtinës, hapen korridoret e reja

Udhëtimet ajrore nga Shqipëria në Prishtinë do të reduktohen me 8 – 12 minuta. NATO...

Naim Murseli mohon përfshirjen në krim

Del një pistë tjetër për vrasjen e Liridonës

Një ndër të akuzuarit për vrasjen e Liridonës është dhe bashkëshorti i tij Naim Murseli...

Serbia mori pjesën e 'luanit'

BERZH: 146 mln euro për 23 projekte në Shqipëri

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim ka nënvizouar përmes një deklarate angazhimin e saj të...

Analiza e REL

Kush i do zgjedhjet e parakohshme në Kosovë?

Gati çdokush flet për mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë – madje edhe prej...

Tensionet mes dy vendeve

BE ia bën të qartë Kosovës: Rruga evropiane varet nga dialogu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kërkoi që procesi i integrimit të Kosovës në Bashkimin Evropian...

Ndizet sërish fitili i tensioneve Serbi-Kosovë

‘Ndalim’ i dinarit serb shkakton debate dhe frikë në Veri

Dhjetëra mijëra serbë etnikë që jetojnë dhe punojnë në Kosovë, por me kokëfortësi e refuzojnë...

Vuçiç bën akuzën e fortë

“Kosova po armatoset në mënyrë të paligjshme”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, akuzoi fuqitë perëndimore për armatosjen e Forcës së Sigurisë së...