MENU
klinika
Kosova në Hagë

Vazhdon gjykimi në Speciale ndaj Pjetër Shalës

Ambasadori amerikan në Serbi

Hill: Marrëveshja e Ohrit nuk parashikon reciprocitet

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill ka deklaruar se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë nuk...

"Nuk është bërë ende zyrtare"

Kreu i Komunës së Preshevës: Kurti është shpallur ‘non grata’

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqipërim Arifi ka bërë një deklaratë të fortë duke thënë...

Takimi i radhës me Vuçiç, më 4 prill

Kurti: Marrëveshja të zbatohet saktë dhe shpejt

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë të mërkurën se Marrëveshja e arritur me Serbinë...

Nesër do flitet për ekonominë

Dialogu Kosovë-Serbi vijon në Maqedoninë e Veriut

Vetëm pak ditë pas arritjes së marrëveshjes politike në Ohër, Oda Ekonomike e Maqedonisë së...

"Serbia një regjim hibrid"

Kurti: Kremlini e Putini është Beogradi zyrtar

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ishte i ftuar ditën e sotme në emisionin e mëngjesit...

24-vjetori i masakrës

Osmani bën homazhe në Izbicë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të bëj homazhe në Kompleksin Memorial në Izbicë, me...

Diskutojnë për dialogun Kosovë-Beograd

Lajçak takon raportuesin për Serbinë në PE

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka takuar raportuesin...

Media e njohur gjermane plas skandalin

Si Vuçiç bashkëpunoi me hakerat izraelitë për të eliminuar rivalin

E përjavshmja gjermane “Zeit” ka publikuar  një artikull në të cilin pretendohet se presidenti serb...

Ja plani i madh i Perëndimit

SHBA vë me “shpatulla pas murit” 5 shtetet që nuk njohin Kosovën

Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës i pritën të dyja shumë mirë marrëveshjet...

"Po hetojmë informatat"

Alarmi për bombë në Aeroportin e Prishtinës, Policia: Ishte fals

Pas alarmeve të djeshme, nuk është gjetur asnjë lëndë plasëse e vendosur në Aeroportin Adem...

"Kemi argumente të forta"

Ministri serb: Ja pse Kosova nuk duhet të jetë në OKB

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme Ivica Daçiç thotë se si qytetar...