MENU
klinika
"Heqja e dinarit rrezikon mbijetesën e shtetasve tanë atje"

Në Kosovë pagesa vetëm me monedhën euro, Lista Serbe kundër

Të dhënat e fundit

Sa e fuqishme është ushtria serbe në Ballkan?

SHBA-të kanë ushtrinë më të fortë në botë, ndërsa më e forta në rajonin e...

Kreu i Syriza

Kasselakis: Shqipja të jetë gjuha e dytë në shkolla në Greqi

Kryetari i SYRIZA-Aleancës Progresive, Stefanos Kasselakis, ka zhvilluar një takim me përfaqësues të komunitetit shqiptar...

Forumi ekonomik i Davos

Kurti dhe Vuçiç në të njëjtin panel në Zvicër

Sot mbahet dita e katërt e Forumit Ekonomik Botëror të Davosit me mbi 2800 pjesëmarrës....

"Do të gjejmë zgjidhje pa pasoja negative"

Ndalimi i pagesave me dinarë, Lajçak: Kam njoftuar Brukselin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka alarmuar se Kosova do t’i ndalë transaksionet e pagesave...

U dhunua barbarisht nga shërbimi sekret serb

Vajza e Sanduloviç: Vuçiç e donte të vdekur

Politikani opozitar serb, Nikola Sanduloviç u dhunua brutalisht disa ditë më parë, ngjarje kjo e...

Kur do të miratohet rezoluta

Parlamenti Europian debaton për zgjedhjet në Serbi

Komisioni Evropian ka thënë të mërkurën se pret që Serbia t’i hetojë në mënyrë transparente...

Eksperti amerikan për Ballkanin

“‘Lista e zezë’ e SHBA-së mesazh për të korruptuarit”

‘Lista e Zezë e Shteteve të Bashkuara është një mesazh të cilin duhet ta kuptojnë...

“Pavarësisht dallimeve, ata…”

‘Shqipëria është zëri ynë’, Vjosa Osmani flet për marrëdhëniet me Edi Ramën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka folur për ndryshimin “për të mirë” në raportet me...

"Proces jo i drejtë"

Serbi: Mijëra persona protestojnë kundër rezultatit zgjedhor

Mijëra mbështetës të opozitës kanë marshuar të martën në kryeqytetin e Serbisë, Beograd, në një...

Çfarë pritet?

Nis peticioni për shkarkimin e kryetarëve në veri të Kosovës

Në Mitrovicë të Veriut dhe Leposaviç, nga sot qytetarët mund të nënshkruajnë peticionin për të...

Pritet nga homologu Bujar Osmani

Hasani vijon turin rajonal, sot në Shkup!

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani vijon turin rajonal. Pas vizitës në Kosovës, ditën...