MENU
klinika
PE paralajmëron Kosovën e Serbinë

“Do të përballeni me pasoja nëse nuk zbatohen marrëveshjet…”

Analiza e REL: A mund të funksionojë pa shërbim të detyrueshëm ushtarak

Çfarë është koncepti i mbrojtjes gjithëpërfshirëse që po planifikon Kosova?

“Mbrojtje gjithëpërfshirëse” është koncepti i ri në të cilin është duke punuar Ministria e Mbrojtjes...

Ambasadori amerikan në Prishtinë

Hovenier: SHBA mbështet Kosovën, por kjo nuk vjen falas

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Jeffrey Hovenier ka ashpëruar deklaratat kundrejt qeverisë kosovare me nw...

Raporti i ODIHR për zgjedhjet

Peter Stano: Serbia të zbatojë rekomandimet!

Bashkimi Evropian tha të enjten se raporti i OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet në Serbi “konfirmon shqetësimet...

Zgjedhjet në Serbi, reagon BE

“Raporti i ODHIR-it konfirmon shqetësimet për parregullsi”

Bashkimi Evropian vlerëson se raporti përfundimtar i zyrës për demokraci, institucione dhe të drejta të...

Lëvizja e dyshimtë e Oliver Varhelyi

BE fut në “kurth” Serbinë, i vendos kushte të reja!

Mediat proqeveritare prezantuan njoftimin se Komisioni Evropian dhe Shërbimi Evropian i Veprimit të Jashtëm (EEAS)...

Xhaferi bën paralajmërimin e fortë për Ballkanin

“Deklarimet nga Serbia, sinjal që mund të kemi shpërthim në rajon”

Kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka folur për situatën në rajonin e...

Samiti i Ballkanit Perëndimor me BE

Zbulohet arsyeja pse Albin Kurti nuk erdhi në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk do të jetë sot në Tiranë për të marrë...

Takimi në Bruksel, pa rezultat

Vuçiç: Shpresojmë në një zgjidhje për dinarin në ditët në vazhdim

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se shpreson që, në ditët në vazhdim, të gjendet...

Ja çfarë shkruajnë

Media shtetërore ruse shkruan për Samitin e Tiranës: ‘Vuçiç doli kundër sanksioneve ndaj Rusisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i cili mori pjesë në Samitin Ukrainë-Evropa Juglindore në Tiranë...

Samiti për Ukrainën në Tiranë

Çipa: Shqipëria po shfrytëzon të qenit anëtare e NATO-s

Analisti Aleksandër Çipa ka komentuar samitin e mbajtur për Ukrainën ditën e sotme në Tiranë...

A do t’ia plotësojnë qejfin liderët e tjerë?!

Samiti për Ukrainën në Tiranë, cilat janë 3 kërkesat e Vuçiçit

Mediat serbe kanë zbuluar detaje nga deklarata finale e samitit në Tiranë ku merr pjesë...