MENU
klinika
Kërkesa e Serbisë për kthimin e 1 mijë trupave në kufi

Tensionet në veri të Kosovës, reagon KFOR

Akoma asgjë konkrete

Kosova e interesuar për dronët turq Bayraktar

Kosova e ka në agjendën e saj çështjen e blerjeve të dronëve Bayraktar nga Turqia,...

"Kurtit nuk i interesojnë jetët njerëzore"

Pas deklaratave të kryeministrit të Kosovës reagon ministri serb

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Millosh Vuçeviç, vlerësoi sot se deklarata e kryeministrit të Kosovës,...

Si ka ardhur deri te tensionet?

Kush duhet t’i heqë barrikadat në veri të Kosovës?

Barrikadat në rrugët në veri të Kosovës vazhdojnë për të dytën javë me radhë dhe...

“Do të përdoren vetëm për mbrojtjen e vendit”

Pas Shqipërisë, edhe Kosova e interesuar për dronët Bayraktar

Kosova e ka në agjendë dhe po zhvillon punime për çështjen e blerjeve të dronëve...

Admirali i NATO-s

“Do të vazhdojmë partneritetin tonë me Serbinë”

Komandanti i Komandës së Forcave të Përbashkëta të NATO-s në Napoli, admirali Stuart Munsch, tha...

Nga Kimete Berisha

Fabrikimi i frikës nga Albin Kurti

Kryeministri Albin Kurti i tha gazetës The Guardian se: ‘Nëse hiqen barrikadat e bandave serbe...

Daçiç e ka një përgjigje

Çfarë do vendosë Çekia për anëtarësim e Kosovës në BE

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç ka deklaruar se sipas informacioneve të...

Albin Kurti i shqetësuar për situatën në veri

“Rusia po nxit tensione mes Prishtinës dhe Beogradit”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur shqetësimin se “Rusia po nxit tensione mes shtetit...

“Na nderuat familjen”

Vuçiç pret me tabaka në dorë ministrin grek në shtëpinë e tij

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka pritur në një mënyrë krejt ndryshe ministrin e Jashtëm të...

Barrikadat e vendosura në veri

Policia e Kosovës: Jemi në terren për të parandaluar sulmet

Policia e Kosovës ka shprehur angazhimin e plotë për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve në...

Tensionet në Veri

Albin Kurti: Barrikadat nuk do të qëndrojnë edhe shumë gjatë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk do të lejohet që barrikadat në veri...