MENU
klinika
Kërkoi heqjen e tyre

BE i përgjigjet Kurtit: Masat ndaj Kosovës do të jenë në fuqi derisa të vendosin shtetet anëtare

Anëtarësimi në Këshillin e Europës

Bakojanis mbron Kosovën: Asnjë vendi tjetër nuk i kërkohen kaq shumë reforma!

Asnjë vendi tjetër kandidat nuk i janë kërkuar kaq shumë reforma se Kosovës përpara anëtarësimit...

Nis trazirat në Ballkan

Dodik kërkon ndarjen e Bosnjes menjëherë pas takimit me Vuçiç

Kreu i Republika Sprskas në Bosnje e Hercegovinë, Milorad Dodik mblodhi në një takim të...

"Kemi përmbushur të gjitha kërkesat e BE-së"

Kurti thirrje Brukselit: Na hiqni masat kufizuese!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se shteti ka përmbushur të gjitha kërkesat e Bashkimit...

I kujton marrëveshjen e kufijve me Kosovën

Deputetja greke i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Vuçiçit

Deputetja greke dhe hartuesja e raportit për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës, Dora...

Futet në fuqi marrëveshja

Shqipëri-Kosovë, qytetarët mund të udhëtojnë pa kontrolle në kufi për 9 muaj

Prej të mërkurës së 1 majit ka hyrë ne fuqi zbatimi i marrëveshjes ndërqeveritare për...

Reagimi i presidentit serb

Vuçiç: Më 17 maj në mëngjes, KiE merr vendim për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka pretenduar se Këshilli i Europës do të marrë vendim...

Qeveria e re

DASH godet Vuçiç: Jemi të zhgënjyer

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) është shprehur i zhgënjyer me emrat e propozuar për qeverinë...

“Kutia e Pandorës” me armët nga Rusia dhe Kina

Bosnja në alarm: Vuçiç po na kërcënon me luftë!

Fjalimi i Presidentit serb Aleksander Vuçiç ditën e hënë, ku paralajmëroi se miratimi i rezolutës...

Shkupi ngre alarmin për sulme nga Rusia

Demiraj: Mali i Zi është më i rrezikuari në Ballkan

Koloneli Dritan Demiraj, ka folur për situatën e sigurisë në Ballkan, mes tensioneve në rritje...

“Dështuan të mbajnë fjalën për dialogun"

BE-ja kritika Kosovës dhe Serbisë!

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano ka deklaruar se roli i tyre në dialogun Kosovë-Serbi...

Dialogu Kosovë-Serbi

Scholz mesazh Kurtit: Themelimi i asociacionit, i rëndësishëm!

Kancelari gjerman Olaf Scholz në një bisedë me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, ka bërë...