MENU
klinika
Çështja e targave

Lista Serbe kërkon takim urgjent me Vuçiçin

"Radio e Lirë"

Protestë në Republikën Sërpska kundër rinumërimit të votave

Mbështetësit e koalicionit qeverisës në Republikën Sërpska kanë protestuar më 25 tetor në Banja Llukë,...

I pranishëm edhe Blinken

Sot, dialogu strategjik Shqipëri-SHBA

Sot do të zhvillohet në Washington DC, dialogu i partneritetit strategjik mes Shqipërisë dhe SHBA,...

Reciprociteti me Serbinë/ Albin Kurti i vendosur

“Nuk do të ketë shtyrje të afatit për targat”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë të martën, se nuk do të ketë shtyrje...

A do të ketë njohje reciproke?

DASH paralajmëron marrëveshje finale Kosovë-Serbi

Ditët në vijim pritet të ketë një marrëveshje përfundimtare Kosovë-Serbi. Lajmin e konfirmon Departamenti Amerikan...

Kur do të jetë në Tiranë

Ursula von der Leyen viziton Ballkanin Perëndimor këtë javë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen do të vizitojë Ballkanin Perëndimor këtë javë....

Prezantohet qeveria e re e Serbisë

Ivica Daçiç rikthehet në krye të diplomacisë serbe

Partia Përparimtare Serbe dhe Partia Socialiste e Serbisë kanë bërë publikë emrat e ministrave të...

Osmani: E vetmja zgjidhje që sjell paqe në rajon

“SHBA s’ka kërkuar të heqim dorë nga njohja reciproke me Serbinë!”

Presidentja Vjosa Osmani ka deklaruar se SHBA-ja s’ka kërkuar kurrë që Kosova të heq dorë...

"E kemi për detyrim sundimin e ligjit"

Kërkohet shtyrja e afatit për targat, përgjigjet Kosova

Nëntë ditë para përfundimit të afatit për targat ilegale, Qeverisë së Kosovës i kërkohet që...

Forumi Ndërkombëtar për Gratë

Blinken: Albright do të ishte e lumtur që gratë udhëheqin

Sekretari i Shtetit i ShBA-së, Anthony Blinken ka përkujtuar ish-paraardhësen e tij, Medaleine Albright, në...

"Komandante Supreme e kemi caktuar Osmanin"

Kurti: Populli ynë i beson grave aq sa burrave

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, gjatë Forumit Ndërkombëtar Gratë, Paqja dhe Siguria, ka thënë se...

"Simbol i përkrahjes sonë për Ukrainën"

Kosova jep Medalje Presidenciale për deputeten ukrainase

Nëse dëshirojmë të mirëmbajmë paqen, mund ta bëjmë vetëm nëse gratë janë në tavolinat vendimmarrëse”,...