MENU
klinika
Mosmarrëveshjet mes RMV dhe Bullgarisë

Dimitrov: Të mos përzihemi në punët e brendshme

Deklarata e Kryeministres serbe

“Vrasja e Vuçiç është planifikuar prej kohësh me detaje”

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç deklaroi se ka pasur një plan për vrasjen e presidentit...

Zgjedhjet komunale

Kosovë, sot numërohen votat me postë

Në Kosovë ka nisur numërimi i votave me postë të ardhura nga qytetarët që jetojnë...

‘Provokim i qëllimshëm’

Rusia reagon pasi Kosova shpalli non grata dy zyrtarë

Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka reaguar lidhur me vendimin e Kosovës për...

Nuk ka më nevojë për teste dhe karantinim

Gjermania heq Kosovën nga vendet e rrezikuara nga COVID

Instituti Robert Koch në Gjermani ka publikuar listën më të re të vendeve të rrezikuara....

Sekuestrohen thasë me drogë

Operacion policor në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion antidrogë dhe ka sekuestruar një sasi marijuane. Detaje...

Eksperti në SHBA

“Ballkani të përgatitet për rikthim të angazhimit intensiv amerikan”

Charles Kupchan, ekspert i Këshillit për Marrëdhënie me Jashtë në Shtetet e Bashkuara, ka thënë...

“Nuk mund të ketë ‘Open Balkan’ pa Kosovën”

Deputeti shqiptar në Serbi: Vuçiç po shtyp shqiptarët

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, që përfaqëson Luginën e Preshevës, ka folur...

Kosovë

Qytetarët përdorin energjinë elektrike për ngrohje

Albert Ahmeti jeton në Lagjen e Spitalit në Prishtinë. Ai dhe bashkëshortja e tij kanë...

Njëri u dëbua nga Shqipëria

Kush janë dy zyrtarët rusë që u shpallën “non grata” në Kosovë?

Zv/kryeministrja e Kosovës Donika Gërvalla ka shpallur ditën e sotme “persona non grata” dy rusë....

“Jemi të vendosur kundër ndikimit malinj të Moskës"

Vjosa Osmani shpall ‘non grata’ dy zyrtarët rus

Presidentja e Kosovës,Vjosa Osmani ka njoftuar shpalljen non grata të dy zyrtarëve rus ana e...