MENU
klinika
Kërcënimet e Vuçiç për luftë

Kremlini: Rusia nuk do ta harrojë kurrë se Kosova është pjesë e Serbisë

Takim me Vjosa Osmanin

Pas Tiranës, zyrtari amerikan i Antidrogës zbarkon në Kosovë

Ndihmës Sekretari amerikan për Byronë Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit, Todd...

Deklarata e Hovenier

‘Do të hyjë me forcë në Kosovë’, SHBA i përgjigjet Vuçiçit

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, është përgjigjur ndaj deklaratave...

Intervista për “The Telegraph”

Kurti: “Putini i vogël” po pret një mundësi për të na sulmuar!

“Britania duhet të dërgojë më shumë trupa në Kosovë për të parandaluar luftën në Ballkanin...

Ja çështjet e pazgjidhura

Milo: Situata në Kosovë mund të përshkallëzohet javët e ardhshme

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo, paralajmëron për një përshkallëzim të mundshëm në Kosovë. Ai tha...

“Projekti 5000”

Çfarë po paralajmëron Serbia me trefishimin e forcave speciale?

Ministria e Mbrojtjes dhe shtabi i ushtrisë serbe ka prezantuar planin për modernizimin e ushtrisë....

Bisedimet në Bruksel

DASH: Diskutimet për dinarin të vazhdojnë me urgjencë

Zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit Vedant Patel, tha të martën në mbrëmje se diskutimet...

I përmend Kosovën!

Aleksandar Vuçiç uron Vladimir Putin për fitoren në zgjedhje

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç e ka uruar homologun e tij rus, Vladimir Putin për fitoren...

Përplasja për dinarin serb

Kurti: Nuk pranojmë propozime që janë në kundërshtim me rregulloren e BQK-së!

Kurti thotë se nga takimi i sotëm i kryenegociatorëve në Bruksel pret gjëra konkrete. Kurse,...

“U shkëmbyen me një vend në Këshillin e Europës”

Vendimi për Manastirit/ Konjufca: Kompromisi më i dhimbshëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka thënë se vendimi për pronat e Manastirit...

Paguhen 3500 dollarë në muaj

‘9 qytetarë nga Kosova po luftojnë në Ukrainë’, ish-oficeri jep detaje

Eksperti i sigurisë në Kosovë, Bedri Elezi thotë se sipas disa informacioneve, 9 qytetarë nga...

Investigimi i medias amerikane

Fijet që luajti Grenell për idenë e Trump për të investuar në Serbi!

Grenell shihej gjerësisht në mesin e diplomatëve evropianë si favorizues i palës serbe në negociata...