MENU
klinika
Ishte akuzuar më parë për dhunë në familje

Vrau gruan në Pejë, bashkëshorti pranon krimin në polici!

Pezullimi i shitjes së avionëve Raffale

Pse Franca e “la në baltë” Serbinë?

Ideja e blerjes së avionëve luftarakë francezë Raffale, entuziazmoi menjëherë Serbinë dhe presidenti serb nuk...

Historike!

Sot pritet të votohet për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës do të votojë për raportin për anëtarësimin apo jo...

Nuk dihen shkaqet

Tronditet Peja, burri vret me armë gruan e tij

Mediat e Kosovës bëjnë me dije se dyshohet që një burrë e ka vrarë gruan...

Kosovë/ Kurti mbledh Këshillin e Sigurisë

“Mijëra dronë me të cilat Irani sulmoi Izraelin janë në duart e Serbisë”

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thirrur mbrëmjen e së dielës, (14 prill) Këshillin e...

Takimet me liderët e Evropës

Vuçiç zbulon prapaskenat: Duan të më bindin për kompromis me Prishtinën

Aleksandar Vuçiç është i bindur se Këshilli i Europës do ta vonojë anëtarësimin e Kosovës...

Diskutohet nesër

Anëtarësimi i Kosovës në KiE, cilat shtete mund të votojnë kundër

Përfaqësuesi e partive spanjolle Partia Socialiste e Punëtorëve (PSOE) dhe Partia Popullore (PP) thonë se...

Zbardhen emrat

BE ndryshon ambasadorët në Ballkanin Perëndimor

Ajo që ishte kuptuar kohë më parë nga burimet diplomatike të Radios Evropa e Lirë,...

Arsyeja e vizitës

Presidenti Begaj sot në Kosovë, takim ‘kokë më kokë’ me Osmanin

Presidenti Bajram Begaj ndodhet në Kosovë, me ftesë të presidentes Vjosa Osmani. Begaj u nis...

Vuçiç del blof

Franca pezullon shitjen e avionëve Rafale në Serbi

Pak ditë pasi presidenti serb, Aleksandar Vuçiç foli për një marrëveshje ndërmjet Serbisë dhe Francës...

“Kobra ishte në Kosovë”

Vuçiç: Të tjerët duan të copëtojnë Serbinë

Për Aleksandar Vuçiç, Serbia ka një synim, pajisjen e ushtrisë me armatimet e fundit. I...

Serbia fillon ofensivën diplomatike!

“Hungaria do votojë kundër Prishtinës për në KiE”

“Hungaria do të votojë kundër pranimit të Kosovës në Këshillin e Europës”. Këtë fakt e...