MENU
klinika
“Sulm kundër rendit kushtetues”

Të shtëna me armë gjatë gjatë natës në veri të Kosovës

Tre ditë para takimit në Bruksel

Vuçiç i prerë: Ose të formohet Asociacioni, ose faleminderit…

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç deklaroi se lista e detyrimeve të pazbatuara nga Marrëveshja e Brukselit,...

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës

“Të hënën të mbyllet marrëveshja me Serbinë”

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se marrëveshja me Serbinë...

Ballkani

Fronti i dytë i Kremlinit për destabilizimin e Europës

Nga Marion Kraske, “Heinrich-Böll-Stiftung” /Për shumë vite, lojtarët perëndimorë kanë bërë gjithçka për të qetësuar...

Kosovë

Votohet marrëveshja e lëvizjes së lirë me letërnjoftime

Në Kuvendin e Kosovës dhe në Këshillin e Ministrave të Bosnje e Hercegovinës pritet të...

"Ose të formohet Asociacioni, ose…"

Presidenti serb jep ultimatum

Vetëm pak ditë përpara takimit të 27 shkurtit në Bruksel, Aleksander Vuçiç ashpërson sërish tonet....

Analiza nga DW

Një emër tjetër për Asociacionin?

Kushti i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, që Asociacioni i komunave me shumicë serbe të...

“Asociacioni një etnik kundërshton Kushtetutën”

REL: Kushtet e Kurtit për krijimin e Bashkimit të Komunave Serbe

Kushti i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, që Asociacioni i komunave me shumicë serbe të...

"Me Kurtin s’ke çka bisedon"

Pak ditë para bisedimeve, Vuçiç provokon sërish Vuçiç

Pak ditë para dialogut Kosovë-Serbi me negocim të BE, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka...

"Doni paqe apo të dërgoni fëmijët në luftë?"

Çështja e Kosovës/ Vuçiç akuzohet si tradhëtar

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç shpesh është akuzuar nga opozita serbe si tradhtar në lidhje...

S’ ka tolerancë për ata që nxisin konflikt

Kurti flet për 6 mijë fishekët që hynë në Kosovë nga shtetasi serb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me 6 mijë fishekët që u sekuestruan...

“Pjesë e problemit se përse nuk ka paqe në rajon”

Mediat serbe kritika Vuçiçit: Pse po investohet në armatime?

Armatosja e re e Serbisë dhe rritja e nivelit të frikës tek qytetarët, përfaqëson sistemin...