MENU
klinika
"Autorët të dalin para drejtësisë!"

Rezoluta e OKB-së, Kurti: Duhet vërtetuar përgjegjësia e Serbisë

"Forcat serbe ndodhen në kufi"

Kurti: Rreziku i një lufte të re në rajon është afër

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, tha se Serbia po intensifikon bashkëpunimin me Rusinë, Kinën dhe...

Albin Kurti: Beogradi bashkëpunon me Moskën

“Armatimi i Serbisë synon të përkeqësojë situatën në Rajon”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë fjalimit të tij në Konferencën e Mbrojtjes në Londër...

Çfarë e pret presidentin serb pas votimit

Pasojat e rezolutës për Srebenicën do të ndihen në gjithë Ballkanin

Rezoluta për Srebenicën nuk ka prishur vetëm gjumin e Serbisë, por ka përkeqësuar edhe më...

"Është një farsë, nuk i sjell askujt asgjë të mirë"

Rezoluta për genocidin në Srebrenicë, Bërnabiç del ‘jashtë kontrollit’

Kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Ana Bërnabiç, tha se propozimi i një rezolute për gjenocidin...

Çfarë pritet?

Kosova pjesë e agjendës së Asamblesë Parlamentare të NATO-s!

Asambleja Parlamentare e NATO-s, në punimet e sesionit pranveror që do të mbahen këtë fundjavë...

Reagimi

Pas SHBA-së, edhe Franca kritikon Kosovën për aksionin policor në veri

Ministria e Jashtme e Francës shprehu shqetësime me aksionin e fundit të kryer nga Policia...

"Jemi të zhgënjyer nga Serbia"

I dërguari i SHBA-së për dialog, Escobar shpërthen në kritika

I dërguari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Gabriel Escobar, i cili është në ditët e...

Kurti për The Times, lëshon deklaratën 'bombë'

“Serbia po vepron si një “Rusi e vogël” në rajon”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka paralajmëruar për rolin e rrezikshëm të Serbisë në rajon,...

Dialogu

Escobar: Mbetemi shumë pro Kosovës, të forcojmë raportet mes dy vendeve

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka shprehur...

"Situata në Kosovë nuk është e mirë, forcat tona..."

Tensionet me Serbinë/ Çfarë paralajmëron ministri kroat

Ministri i Mbrojtjes së Kroacisë, Ivan Anushiç ka thënë se situata në Kosovë dhe rajon...

Vendimi katastrofik pritet më 23 maj

Beogradi ‘humb shpresat’ për rezolutën, mediat serbe ironizojnë Vuçiçin

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka mbërritur në Nju Jork, ku më 23 maj do të...