MENU
klinika
Një raund i ri dialogu në Ohër

18 marsi po vjen: Kurti i gatshëm për marrëveshje

"Nuk firmos kapitullimin e Serbisë…"

BE liberalizoi vizat për Kosovën, reagon Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk ka...

Vendimi

Dritë jeshile për Kosovën, miratohet liberalizimi i vizave

Këshilli i Ministrave të Bashkimit Evropian ka miratuar këtë të enjte në unanimitet, liberalizimin e...

Plani evropian

Osmani dhe Kurti takohen sot me Lajçak, zbardhet axhenda

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të takohen sot,...

Nga Ditmir Bushati

Mes ideales dhe të mundshmes

Nga Ditmir Bushati Negociatat e 27 Shkurtit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel përfunduan me...

E rëndë në Kosovë!

Vdes foshnja në Spitalin e Pejës, babai akuzon mjekët

Një ngjarje e rëndë ndodhi një ditë më parë në Pejë. Dje, vdiq një foshnjë...

Aprovimi i liberalizimit të vizave për Kosovën

Sot mblidhet Këshilli i Ministrave të BE-së, Kosova në rend dite

Sot do të mblidhet Këshilli i Ministrave të Bashkimit Evropian ku në rend dite është...

Plani franko-gjerman

Lajçak nis sot vizitën dyditore në Kosovë

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ndodhet për një...

8 Marsi

Kurti: Nderojmë kontributin e grave përgjatë historisë

Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, kryeministri Albin Kurti ka kujtuar kontributin e grave në të...

Kosovë

Gazmend Hoxha zgjidhet në krye të Policisë

Gazmend Hoxha është zgjedhur këtë të mërkurë drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës. Ai...

"Batutë për një person që gënjen pareshtur"

Imitimi në Kuvend për Kurtin, deputetja sqaron deklaratën

Pasi imitoi në Kuvendin e Kosovës Kryeministrin Albin Kurti dhe u bë virale në rrjet,...

Normalizimi i raporteve midis Kosovës dhe Serbisë

Djathtistët serbë protestojnë kundër propozimit evropian

Në Beograd më 7 mars, djathtistët protestuan kundër propozimit evropian për normalizimin e raporteve midis...