MENU
klinika
Anëtarësimi në Këshillin e Europës

Bakojanis mbron Kosovën: Asnjë vendi tjetër nuk i kërkohen kaq shumë reforma!

Nis trazirat në Ballkan

Dodik kërkon ndarjen e Bosnjes menjëherë pas takimit me Vuçiç

Kreu i Republika Sprskas në Bosnje e Hercegovinë, Milorad Dodik mblodhi në një takim të...

"Kemi përmbushur të gjitha kërkesat e BE-së"

Kurti thirrje Brukselit: Na hiqni masat kufizuese!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se shteti ka përmbushur të gjitha kërkesat e Bashkimit...

I kujton marrëveshjen e kufijve me Kosovën

Deputetja greke i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Vuçiçit

Deputetja greke dhe hartuesja e raportit për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës, Dora...

Futet në fuqi marrëveshja

Shqipëri-Kosovë, qytetarët mund të udhëtojnë pa kontrolle në kufi për 9 muaj

Prej të mërkurës së 1 majit ka hyrë ne fuqi zbatimi i marrëveshjes ndërqeveritare për...

Reagimi i presidentit serb

Vuçiç: Më 17 maj në mëngjes, KiE merr vendim për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka pretenduar se Këshilli i Europës do të marrë vendim...

Qeveria e re

DASH godet Vuçiç: Jemi të zhgënjyer

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) është shprehur i zhgënjyer me emrat e propozuar për qeverinë...

“Kutia e Pandorës” me armët nga Rusia dhe Kina

Bosnja në alarm: Vuçiç po na kërcënon me luftë!

Fjalimi i Presidentit serb Aleksander Vuçiç ditën e hënë, ku paralajmëroi se miratimi i rezolutës...

Shkupi ngre alarmin për sulme nga Rusia

Demiraj: Mali i Zi është më i rrezikuari në Ballkan

Koloneli Dritan Demiraj, ka folur për situatën e sigurisë në Ballkan, mes tensioneve në rritje...

“Dështuan të mbajnë fjalën për dialogun"

BE-ja kritika Kosovës dhe Serbisë!

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano ka deklaruar se roli i tyre në dialogun Kosovë-Serbi...

Dialogu Kosovë-Serbi

Scholz mesazh Kurtit: Themelimi i asociacionit, i rëndësishëm!

Kancelari gjerman Olaf Scholz në një bisedë me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, ka bërë...

"A mos më kanë vendosur një çip në kokë?"

Vuçiç humb kontrollin, përplaset me gazetaren

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, gjatë një konference me mediat të hënën, humbi plotësisht kontrollin dhe...