MENU
klinika
S’ka lirim të parakohshëm

Gjykata Speciale rrëzon kërkesën e krerëve të UÇK-së

"Do udhëtoj në Ballkanin Perëndimor për..."

Komisioneri Varhelyi të mërkurën në Kosovë për vaksinat

Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi do të udhëtojë për në Ballkanin Perëndimor javën...

Albin Kurti me tone të ashpra nga PE

“Kosova nuk është çështje, është palë në dialog! Serbia…”

Albin Kurti, Kryeministri i Kosovës ka mbajtur një fjalim në Komitetin për Punë të Jashtme...

“Nuk besoj që autorët e këtyre janë..."

Kurti: “Non-papers” mund ta kenë prejardhjen në Beograd

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pretendon se dokumentet “non paper” të publikuara në ditët e...

“Ka për të pasur ende”!

DW: Non-paper, shqetësim dhe panik sipas ritualit

Dokumentet jozyrtare për Ballkanin, që pretendohet se po qarkullojnë, bëhen të rëndësishme dhe reale, vetëm...

"Liria nuk do të ishte e mundur pa ta"

Osmani nderon heroizmin e dëshmorëve të UÇK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me kryetarin e Skenderajt, Bekim Jashari bënë homazhe...

Por si është zgjidhur statusi i Tirolit të Jugut në Itali?

BE do që mosmarrëveshjet Kosovë-Serbi të zgjidhen sipas modelit të Tirolit të Jugut

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola Von Cramon sheh zgjidhje për mosmarrëveshjen Kosovë-Serbi, duke...

"Duhet paraprakisht të dakordohen me Kosovën"

Kurti refuzoi takimin me Vuçiç, Haradinaj e përkrah

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përkrahur vendimin eAlbin Kurtit për mos marrë pjesë në...

“S’mund të trajtohemi si fqinjë”

Kurti në PE: BE të shpëtojë dhe të ndërtojë Ballkanin Perëndimor

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në fjalën e tij në Komitetin për Punë të Jashtme...

I prerë me Kurtin

Borrell: Rruga evropiane e Kosovës kalon përmes dialogut

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, tha sot pas...

“Non-papers” janë pjesë e procesit të Brukselit

Rëndësia e “non-papers” që po trazojnë Ballkanin

Në javët e fundit, janë publikuar dy të ashtuquajtura “non-papers” mbi çështje të ndjeshme politike,...

Zgjidhja e problemeve midis Kosovës dhe Serbisë

Mediat serbe: Kush është diplomatja që shkroi non-paper?

Holandezja Angelina Eichhorst pretendohet se e ka shkruar të ashtuquajtur “non-paper” për zgjidhjen e problemeve...