MENU
klinika
Rekordin e mban Kosova

Eurostat: Shqipëria, ndër shtetet më të reja në Europë

Tensionet në veri të Kosovës

Këta janë 10 personat e shpallur në kërkim nga policia

Një aksion i Policisë së Kosovës që u realizua dje në katër rajone të vendit,...

Nga produktet ushqimore tek pijet dhe duhani

Çfarë kontrabandohet më shumë nga Serbia?

Pije, produkte ushqimore, aksesorë të ndryshëm dhe herë pas here duhan, janë disa prej mallrave...

Bosch i kthehet Borrell-it

“BE tregoi përsëri paaftësinë në lidhje me Kosovën”

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë Robert Bosch, vazhdon të ndjekë me interes problemet në Kosovë...

Ulen tensionet

Tërhiqen bllokadat serbe në Mitrovicë të Veriut dhe Rudarë

Bllokadat e vendosura në rrugën magjistrale Prishtinë-Rashkë, përkatësisht në vendbanimin në Rudarë, në Komunën e...

Të dytat gjatë pandemisë

Kosova të dielën voton në zgjedhjet për pushtetin vendor

Qytetarët e Kosovës do t’i drejtohen për të dytën herë kutive të votim në gjendje...

“Ndalojini ata ose…”

Vuçiç takim me serbët në veri të Kosovës: Perëndimi kërkon të na destabilizojë

Presidenti Aleksandër Vuçiç ka zhvilluar në Rashkë një takim me qytetarët nga veriu i Kosovës...

"Frenojeni Albin Kurtin"

Brnabiç kërkon reagim nga NATO

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka kërkuar nga NATO që ta frenojë kryeministrin Albin Kurti,...

Aksioni kundër kontrabandës së mallrave

Banorët në Veri të Kosovës bllokojnë rrugën

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të...

Kush përjashtohet nga këto rregulla?

Vaksinë ose test për të gjithë ata që futen në Kosovë

Nga dita e sotme të gjithë qytetarët shqiptarë nga Shqipëria që duan të udhëtojnë drejt...

Nga ora 09:30 dhe do të zgjasë deri në orën 16:00

Vazhdon edhe sot gjykimi ndaj Salih Mustafës

Në Gjykatën Speciale në Hagë edhe sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-pjesëtarit të...

Shtrenjtimi i miellit

Furrat në Kosovë paralajmërojnë rritjen e çmimit të bukës

Me rritjen e çmimit të miellit, pronarët e furrave të bukës në Kosovë kanë paralajmëruar...