MENU
klinika
Serbia mes Rusisë dhe Perëndimit

Lavrov së shpejti në Beograd, çfarë pritet?

Marrëveshja mes Vuçiç dhe Putin

Reagon BE: Presim që Serbia të mos forcojë lidhjet me Rusinë!

Në selinë e Bashkimit Evropian në Bruksel nuk e kanë pritur mirë bisedën e fundit...

Analiza/ A u fol për Kosovën?

Të njohurat dhe të panjohurat pas bisedës mes Vuçiçit dhe Putinit!

Pas bisedës mes presidentëve të Serbisë dhe Rusisë për marrëveshjen e re të gazit ndërmjet...

Furnizimi i Ukrainës me armë

Europol: Të evitohen situata si në Ballkan

Autoriteti europian i policisë, Europol është i shqetësuar, se armët që këto kohë nga Bashkimi...

Serbia marrëveshje me Rusinë

Prishtina zyrtare: Deri kur BE-ja do ta tolerojë këtë?

Pas bisedës telefonike Vuçiq-Putin për gazin rus, Prishtina zyrtare ka reaguar, duke thënë se Serbia...

DASH konfirmon

Disa afganëve të strehuar në Kosovë u refuzohet hyrja në SHBA

Disa afganëve, të strehuar përkohësisht në Kosovë, u është refuzuar hyrja në Shtetet e Bashkuara,...

Vuçiç: Do e përfitojmë më lirë se të gjithë në Evropë

Serbia dhe Rusia nënshkruajnë marrëveshjen për gazin

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka njoftuar se ka nënshkruar një marrëveshje 3-vjeçare për gazin me...

Nga liberalizimi i vizave te marrëveshja finale me Serbinë

Çfarë pret politika kosovare nga vizita e Kancelarit Scholz

Vizitën e paralajmëruar në fillim të muajit qershor e kancelarit gjerman, Olaf Scholz, në Kosovë...

Heqja e vizave për Kosovën

Zyrtarja e BE-së njofton mbledhjen e 5 mijë firmave

Kati Schneeberger, këshilltare lokale e Bashkimit Evropian, ditë më parë ka nisur një peticion online...

Kontratë 3-vjeçare për furnizimin me gaz dhe...

Vuçiç telefonatë me Vladimir Putin/ Për çfarë kanë folur?

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha sot se ka rënë dakord me homologun e tij...

“Mundësi për përparim në fushën e drejtësisë”

Kurti: Po përgatitemi për aplikimin e Kosovës në NATO

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur këtë të dielë mbledhjen e 57-të të Këshillit të Përgjithshëm. Gjatë...

Në krye të detyrës...

Kush është efektivi i policisë që ra në humnerë?

Rrok Frroku është efektivi i policisë i cili ka rënë në humnerë në Dukagjin, gjatë...