MENU
klinika
Skandal!

Gjokoviç fotografohet me një nga komandantët e gjenocidit të Srebrenicës

Dita e gjashtë e reciprocitetit të targave

Veriu i Kosovës vazhdon të mbetet i bllokuar

Prej 6 ditësh dy pikat kufitare Kosovë-Serbi në veri të Kosovës, vazhdojnë të qëndrojnë të...

Nga shpallja e Berishës “non grata” te integrimi

Escobar paralajmëron për “VOA”: Luftë agresive korrupsionit, do të shihni…!

Zv/Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar, thotë se përparësia kryesore...

Kritikon BE-në për vizat

Konjufca mban fjalim në parlamentin e Hungarisë

Kryeparlamentari kosovar Glauk Konjufca ka mbajtur një fjalim në parlamentin e Hungarisë të cilin e...

Analiza nga Euractiv

Pse po dështon vazhdimisht BE-ja me Ballkanin Perëndimor?

Nga Dušan Reljić, Euractiv Me sa duket kërkimi i autonominë strategjike të BE-së,ka filluar që...

FOTO/ Tensione në kufi me reciprocitetin

Serbia rreshton ushtrinë: Presim urdhrin e Vuçiç

Serbia rreshton ushtrinë e saj pranë kufirit me Kosovën. Tensionet e ditëve të fundit lidhur...

Kosova, Mali i Zi e Bosnja bëhen bashkë

”Nuk lejojmë cënimin e stabilitetit”!

Presidentët e Kosovës, Malit të Zi dhe ai Bosnje e Hercegovinës janë bërë bashkë për...

Situata kovid në Kosovë

Lehtësimi i masave pritet të miratohen nga Qeveria

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia një ditë më parë bëri të ditur se nga e...

Serbët kalojnë një tjetër natë të ftohtë

Dita e pestë e protestave në veri të Kosovës

Qytetarët në veri të Kosovës e mirëpritën ditën e pestë në vendkalimet Jarinje dhe Bërnjak,...

Dialogu me Kosovën

Vuçiç: Edhe Shën Pjetri të më telefonojë…

Rikthimi në dialog duket i vështirë dhe gati i pamundur për Kosovën e Serbinë. Gjithsesi...

Shefi i UNMIK thirrje Kosovës e Serbisë

“Çështja e targave të zgjidhet përmes dialogut”

Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka reaguar të...

Policia e Kosovës: Situata e njëjtë

Serbët shtojnë numrin e kamionëve në veri

Ka nisur dita e katërt e bllokimit të rrugëve kryesore në Jarinjë dhe Bërnjak, pas...