MENU
klinika
Fokus normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën

Sekretari Blinken takon Vuçiç në Mynih

Në ditën e 15 vjetorit të shpalljes së pavarësisë

Gjykata Speciale në Hagë refuzon lirimin e Thaçit nga paraburgimi

Gjykata Speciale e Hagës ka rrëzuar kërkesën e mbrojtjes së ish presidentit të Kosovës, Hashim...

Përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve

Propozimi evropian/ Kurti e Vuçiç thirren në Bruksel

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, ka thirrur...

Njohja e Kosovës

Nazarko: Plani franko-gjerman i jep Serbisë 10 vite kohë

Analisti Mentor Nazarko, i ftuar në Abc News, komentoi edhe zhvillimet e fundit sa i...

"Ditë krenarie për të gjithë"

Begaj uron 15-vjetorin e pavarësisë nga Kuvendi i Kosovës

Presidenti Bajram Begaj ka qenë i pranishëm në seancën solemne të zhvilluar në Parlamentin e...

15 vite Pavarësi

Homazhe te varri i Rugovës dhe memoriali i Jasharit

Kosova feston sot 15-vjetorin e Pavarësisë, e cila u shpall më 17 Shkurt të vitit...

Shkollat-shtëpi që mbajtën gjallë arsimin

Rezistenca që nisi shkëputjen e Kosovës nga Serbia

Pas heqjes së dhunshme të autonomisë së Kosovës brenda ish-Jugosllavisë më 1989, qytetarët shqiptarë që...

Albin Kurti për 15-vjetorin e Pavarësisë

“Kosova, shembull i demokracisë në Ballkan”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen festive të Qeverisë së Republikës së Kosovës të...

Çfarë pritet të ndodhë sot

Kosova shënon 15-vjetorin e Pavarësisë

Sot bëhen 15 vjet nga shpallja e Pavarësisë së Kosovës, e cila është bërë më...

Kosova 15 vite shtet

Macron letër Osmanit: Duhet të rifillojë dialogu me Serbinë!

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, i ka dërguar sot një letër urimi presidentes, Vjosa Osmani,...

"Ne mirëpresim pranimin e propozimit të BE-së"

Biden letër Osmanit, e uron për 15-vjetorin e Pavarësisë

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, i ka dërguar letër presidents së Kosovës, Vjosa Osmani, me...

15-vjetori i Pavarësisë së Kosovës

Begaj takohet me Kurtin: Do na keni gjithmonë në krah

Presidenti Bajram Begaj në kuadër të vizitës në Kosovë dhe pjesëmarrjes në ceremonitë shtetërorë për...