MENU
klinika

Anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Europës

Albin Kurti në Berlin më 25 prill, zbardhet axhenda

20.04.2024 - 12:35

Kryeministri i Kosovë s Albin Kurti do të vizitojë më 25 prill Berlinin.

Gazetari gjerman  Michael Martens, ka thënë se kryeministri Albin Kurti do të jetë në një organizim të fondacionit Bertelsmann Stiftung në një ngjarje të Bundestagut.

Ai tha se temë diskutimi do të jetë anëtarësimi i Kosovës në Këshill të Europës.

“Kryeministri i Kosovës Albin Kurti po vjen në Berlin të enjten (25 prill) për të folur në fondacionin Bertelsmann Stiftung në një event në Bundestagun gjerman dhe bashkëbiseduesve të tjerë. Tema: Anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Evropës dhe rruga përpara. Prisni zhvillime”, ka shkruar ai.