MENU
klinika

Daçiç: Do të shohim kush janë miqtë e vërtetë të Serbisë

Asambleja e OKB voton për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë

23.04.2024 - 12:34

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, njoftoi se sot se do të votohet në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara për rezolutën për njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, mbledhje e cila do të jetë publike.

Daçiç tha se sot do të shihet se kush janë partnerët e Serbisë në politikën e jashtme dhe kush nuk janë.

Ai shtoi se ekziston edhe mundësia që disa shtete të gënjejnë Serbinë, por votojnë ndryshe.

“Na nxorën mes katër rrugëve!”/ Olsi Bylykut nuk i del inati, ironizon sërish produksionin e BBV dhe ‘Top Channel’: Shkuam për mirë na larguan për dy javë
Inceneratori i Elbasanit, SPAK apelon vendimin e GJKKO për Lefter Kokën e Alqi Bllakon, ja sa vite burg kërkon për dy zyrtarët
“Nuk më rruhet”/ Çfarë ndodhi mes çiftit? Romeo nxehet me Heidin: Mos u nervozo (Video)
“Ne duhet të jetojmë me të gjithë, me miqtë, me armiqtë, me disa që do të jenë gjithmonë me ju ose nuk do të lejohen të jenë me ju. Votimi është publik, kështu që do të shohim se kush do të votojë”, tha Daçiç.