MENU
klinika
Me çantë rrobë në shkollë

Nxënësit e Ksamilit ndërmarrin nismën për të mbrojtur mjedisin

E rëndë

U aksidentua nga 45-vjeçari në Gjirokastër, humb jetën 11-vjeçari

Ditën e sotme ka humbur jetën 11-vjeçari që u aksidentua dje në Gjirokastër. Aksidenti ndodhi...

"Keni 30% të punonjësve me Covid, mbyllni zyrat"

Ministria e Shëndetësisë APEL Kadastrës së Sarandës

Ministria e Shëndetësisë, Drejtoria Rajonale Vlorë i ka dërguar një letër ASHK-së Sarandë, sektori i...

Detaje

Tragjedia me 2 viktima në Berat, dëshmitë e para nga vendngjarja

Zbardhen detaje të reja tragjike nga zjarri i rënë gjatë natës së kaluar në Berat,...

Nxirret trupi i pajetë i një personi. Dyshohet edhe për dy të tjerë

Digjen 3 banesa gjatë natës në Berat

Gjatë natës në banesën e shtetasit J.V. në Berat ka rënë zjarr, e për pasojë...

Shpallet kompania fituese

Rreth 104 mln euro për ndërtimin e aeroportit të ri të Vlorës

Ministria e Infrastruktrës dhe Energjisë ka shpallur kompaninë fituese e cila do të ndërtojë aeroportin...

Borxhet dhe prishja e pazareve të…

Çfarë u zbulua në celularin e Tauland Gjikajt pas vrasjes?

Policia e Vlorës ka identifikuar dhe shpallur në kërkim dy persona, të cilët dyshohet se...

ja sa qytetarë do marrin sot dozën e parë të Pfizer

Nis vaksinimi i të moshuarve në Gjorokastër

Ka nisur sot vaksinimi kundër koronavirusit në qytetin e Gjirokastrës. Bëhet me dije se sot...

Vlorë, erozioni redukton plazhet

Specialistët propozojnë ndërhyrje për të mbrojtur bregun

Erozioni vijon të dëmtojë sipërfaqe të mëdha toke bashkë me pishat shumë vjeçare në një...

Ndryshon orari dhe...

Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja në Kakavijë

Sot hyjnë në fuqi masat e reja antikovid për kalimin në Greqi, ku është parashikuar...

Fushëpamja e kufizuar

Mjegulla në Jug shkakton probleme në qarkullim

Vijon të jetë prezente mjegulla e dendur në pjesën jugore të vendit. Mëngjesin e sotëm...

"Porti i ri i tregtisë së peshkimit"

Rama uron mëngjesin me pamjet e portit të ri të Vlorës

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar projektin e portit të ri të trgëtisë dhe peshkimit në...