MENU
Të dhënat

Paraja cash shënon rekord, 288 mld lekë jashtë bankave

Ja sa do të shkojë

Familjet e prekura nga tërmeti/ Rritet fondi i rezervave të shtetit

Këshilli i Ministrave ka miratuar këtë të mërkurë ndryshimet në ligjin për sistemin e taksave...

"Lojërat e fatit kanë pasur një efekt negativ"

Sejko bën bilancin: Ekonomia po njeh rritje pozitive!

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka dhënë sot një konferencë për mediat, ku...

Ekonomia Blu

Ekspertët e BB: Nxit punësimin dhe të ardhurat!

Diversifikimi i Ekonomisë Blu, është një burim i rëndësishëm që nxit punësimin, përmirëson të ardhurat...

"Thirrja e hapur për të gjithë"

IPARD II/ Hapet thirrja për aplikime, afat deri më 16 dhjetor

Hapet thirrja për aplikime në programin IPARD II mbështetje për bujqësinë, nga data 30 Tetor-16...

Detyrimet e papaguara

DPT njofton Marrëveshjen e Pagesës me këste

Tatimpaguesit, që kanë detyrime tatimore të papaguara mund të nënshkruajnë me organin tatimor një Marrëveshje...

Udhri i ministrit Çuçi

“AKU të kryejë analizat udhqimore te privati”

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit do të kryejë analizat ushqimore në laboratorë privatë. Ky është urdhri...

Mbledhja e Komitetit Kombëtar të Sistemit të Pagesave

Sejko: BSH hapa thelbësorë në kuadër të reformimit të pagesave!

Zhvillon punimet në Tiranë, mbledhja e pestë e Komitetit Kombëtar të Sistemit të Pagesave Në...

Mbështetja për negociatat e anëtarësimit

Miratohet ratifikimi i marrëveshjes me Gjermaninë

Nën drejtimin e kryetarit, Arben Ametaj, Komisioni për Ekonominë dhe Financat gjatë mbledhjes së sotme...

Flet ministrja Balluku

Pamjet brenda “Migjenit”, 3 destinacione drejt Italisë

Në 7 ditë të javës, me tre destinacione drejt Italisë, dhe çmime rreth 20-25 euro...

‘Prek, shiko, lëviz’

Elementët e sigurisë në kartëmonedhat e reja

Siç edhe ishte njoftuar më herët, Banka e Shqipërisë ka hedhur dje në treg kartëmonedhat...

FMN: "Më të pasurit për depozita"

“Shqiptarët më të varfrit e Europës me të ardhura”

Shqiptarët vërtet rezultojnë që janë më të varfrit e Europës për të ardhurat për frymë,...