MENU
klinika
Miratohet akti normativ II për buxhetin e 2019

Financat: 2.6 mld lekë për bonus qiraje! 15 mln euro donacione

"Synojmë të hyjmë në tregjet botërore të turizmit"

Shqipëria, shembull i industrisë turistike

Shqipëria u vlerësua në Panairin e Turizmit në Madrid si shembull i industrisë turistike. Në...

Priten anijet e para për 2020-ën

Mijëra ton mallra do të përpunohen në portin e Durrësit

Në Terminalin Perëndimor të Portit detar pritet përpunimi i dy anijeve tregtare, “Scala” dhe “NS...

Nuk zbatoi pikat e kontratës

Koncesionari turk dëbohet nga porti i Durrësit

Përfundon aventura e koncesionarit “Kurum” në portin detar të Durrësit. Kompania turke do të largohet...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 23 janar 2020

Euro ka pësuar një ndryshim të lehtë të vlerës duke shkuar në nivelin e 121.70...

“Në fund të 2019 më pak kredi”

“Tërmeti dekurajoi blerjen e shtëpive”

Vrojtimi i Bankës së Shqipërisë për aktivitetin kreditues të tremujorit të katërt të vitit 2019...

Çuçi shpjegon arsyen

“Mbillni vetëm fidanë të certifikuar nga Enti Shtetëror”

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi, u bëri thirrje fermerëve që të përdorin...

SHBA-Iran/ Sa dëmtohen firmat perëndimore?

“Nëse biznesi juaj është luftë, lufta është e mirë për biznesin”

Lindja e Mesme nuk është e vetmja ‘pluhur pendë’ në botë. Por kjo i shqetëson...

Peshkimi pa kontroll/ KLSH zbulon shkelje

Shqiptarët po konsumojnë midhje të pakontrolluara

Qytetarët shqiptarë po konusmojnë midhje të Sarandës të pa certifikuara dhe pa asnjë lloj kontrolli....

Pasojat e izolimit të vendit

Vitet ’80, periudha ‘më e errët’ në Shqipëri

Pas Luftës së Dytë Botërore, Shqipëria vendosi të ndiqte modelin e ekonomisë së centralizuar, duke...

Çfarë përfshin marrëveshja?

Hapet tenderi për mirëmbajtjen e HEC-eve të mëdha

Koorporata Elektroenergjetike Shqiptare ka hapur tenderin për mirëmbajtjen e sistemit të video-monitorimit për KESH sh.a...

'Godet' konsumin dhe shërbimet

Virusi kinez “infekton” bursat

Virusit vdekjeprurës, me origjinë nga Kina, nuk i kanë shpëtuar as tregjet e kapitalit këtë...