MENU
klinika
Kanali i Suezit po zgjerohet

Nis projekti pak muaj pas bllokimit të anijes “Ever Given”

Nga Bloomberg/ Frikë nga inflacioni, frikë nga borxhi qeveritar, frikë...

Covid-19 ka ndryshuar ekonominë…përgjithmonë!

Sapo të nguliten idetë se si të menaxhohet ekonomia, mund të duhen breza që t’i...

Parashikimi më i mirë i kërkesës

AlJazeera: Nafta arrin 70 dollarë për fuçi

Çmimet e naftës u konfirmuan të hënën, me tregtimin e Brent afër 70 dollarë për...

Nga Financial Times/ Pekini kërkon të frenojë rritjen e monedhës

Si forcimi i renminbi po dëmton Kinën?

Kina po përdor masa që nuk janë përdorur që nga kriza financiare globale për të...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 1 qershor 2021

Monedha e eurozonës, shitet sot me 123.1 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 101.1 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën...

Nga Russian Today/ Mes një dollari të dobët dhe inflacionit

Ari, investimi më i mençur sot!

Çmimi i arit vazhdoi të rritet të hënën, duke ecur drejt performancës më të mirë...

Përgatitje për rimëkëmbjen e tregut të udhëtimeve

Tregu global në 2021 pritet të rritet 1.4 trilionë euro

Tregu Arabian ndërkombëtar i udhëtimit dhe turizmit është tregu kryesor që zhbllokon potencialin e biznesit...

Nga Russian Today/ Çfarë rrezikojnë?

Fondet e mëdha të pensioneve, baste fitimprurëse të naftës

Industria e rërave të naftës në Kanada është tepër e karbonizuar për synimet mjedisore, sociale...

Bloomberg: Për disa do duhen deri në 3 vite për...

Një ekonomi botërore e ringjallur që po lë shumë prapa

Një forcim i rimëkëmbjes botërore nga pandemia Covid-19 rrezikon të lërë pas shumë rajone, duke...

'Projekti i çmendur'/ Erdogan: Do ndërtojmë dy qytete...

Kur do fillojë ndërtimi i Kanalit të Stambollit?

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha se ndërtimi i një kanali shumë miliardë dollarësh, një...

Nga Russian Today/ Çfarë është TTF?

Çmimi global i gazit/ Hollanda kontrollon tregun!

Në botën e energjisë, madhësia ka rëndësi. Prandaj, prodhuesit dhe konsumatorët e mëdhenj mund të...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 31 maj 2021

Monedha e eurozonës, shitet sot me 123.2 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 101.2 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën...