MENU
klinika
Pesë rivlerësime pronash në 13 vite, sa fitojnë shqiptarët

Tregu i shitblerjeve, “i ngrirë” deri në miratimin e projektligjit!

Analiza nga "The Economist"

Pse OPEC+ po dështon t’i mbajë çmimet e larta?

Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) dhe aleatëve të saj, një grup që prodhon...

Sejko bën bilancin

Çfarë e forcoi lekun në 2023?

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka raportuar në Komisionin për Ekonominë dhe Financat...

Profesionet e lira

Drejtoria e Tatimeve sqaron përditësimin e kodit ekonomik për bizneset

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka sqaruar se bizneset që nuk ofrojnë shërbime profesionale sipas...

Paralajmërimi

Franca: Eksportet e lira kineze rrezikojnë ekonominë botërore!

“E gjithë ekonomia botërore është në rrezik të mbingopur me eksporte të lira kineze, tha...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 28 maj 2024

Monedha e eurozonës shitet sot me 101 lekë. Dollari këmbehet me 93.1 lekë. Paundi britanik kap sot...

Skema për shlyerjen e detyrimeve të papaguara

Çfarë pritet të ndodhë nga OSHEE me mbi 1 mijë abonentë

OSHEE bëri të ditur të hënën se 1628 abonentë kanë përfituar nga skemat për shlyerjen...

Marrëveshja e huasë me Bankën Europian

Hekurudha Vorë-Hani i Hotit, do të përdoret edhe për qëllime ushtarake

Marrëveshja e huasë me Bankën Europian për Rindërtim dhe Zhvillim për hekurudhën Vorë-Hani i Hoti...

Ja çfarë tregojnë shifrat

Shtohet trendi i banesave të blera me kredi

Trendi i blerjes së pronave në Shqipëri, në gjashtëmujorin e dytë të vitit të kaluar,...

Analiza

Cili është problemi më i madh i ekonomisë shqiptare?

“Monitor” ka zhvilluar një vrojtim, me një panel ekonomistësh, për të vlerësuar perceptimet e tyre...

Shpjegon eksperti i ekonomisë

Katër mënyra për të gjetur shumë kollaj vitet e punës

Eksperti i njohur i ekonomisë, Kujtim Hoxha ka folur për marrëveshjen e pensioneve që ka...

Shifrat

Çmimet e naftës rikthehen nga nivelet më të ulëta të tre muajve!

Kontratat e së ardhmes së naftës së papërpunuar u kthyen nga nivelet më të ulëta...