MENU
klinika

NBA

Curry fantastik me 40 pikë: Dua trofeun MVP!

11.10.2019 - 19:26

Stephen Curry është në formë. Pak javë para fillimit të sezonit 2019-2020 të NBA-së, basketbollisti i Golden State Warriors ka realizuar 40 pikë në 25 minuta lojë, në miqësoren që ekipi i tij fitoi ndaj Minnesota me shifrat 143-123.

Këtë sezon, Curry do të mbajë peshën më të madhe të skuadrës, duke parë dëmtimin e Klay Thompson dhe largimin e Kevin Durant. “Kjo gjë s’më tremb, jam mësuar edhe më parë. Jam gati të jap kontributin tim”, u shpreh 31-vjeçari, 3 tituj kampionë në NBA.

konica sportkonica sport mobile

“Dua trofeun MVP. Do të bëj maksimumin për ta marrë. Natyrisht që edhe titulli kampion është në planet tona”, është shprehur Curry.

Talenti i NBA-së e ka fituar dy herë trofeun MVP (2015 dhe 2016).