Menu
Sezoni nis më 16 tetor

30 më të paguarit e NBA sipas ekipeve

Gjesti i tifozit të “Plisave”

Hiqet flamuri i Kosovës, vihet i Shqipërisë

Ka ndodhur në mes të kryeqytetit të Kosovës. Një ngjarje që ka shkaktuar shumë reagime...

Superliga, femrat

Çudi shqiptare, Tirana me 2 ekipe basketbolli

Tirana e basketbollit për femra do të përfaqësohet nga dy ekipe. E çuditshme, por gjithçka...

Basket, meshkuj e femra

Mungon 1 ekip, por hidhet shorti i kalendarit

Hedhja e shortit sot nuk ka sqaruar ende se cila do të jetë skuadra e...

NBA

Durant nuk tërhiqet pa mbrojtur titullin

Gjatë prezantimit të skuadrave për sezonin e ri sportiv 2018-2019 në NBA, për kampionët në...

Ylli i NBA

“Lakers ka potencial për t’u shpallur kampion”

Më 1 tetor rikthehet magjia e NBA, kampionatit amerikan basketbollit, i cilësuar si më madhështori...

Basketbolli amerikan

Premtimi i legjendës së NBA për Lakers…

Legjenda e Lakers dhe e NBA-së, Magic Johnson, është i bindur se skuadra kaliforiane do...

E papritura në basketboll

Tirana deklaron largimin nga Liga Ballkanike

Skuadra kampione e Tiranës në basketboll për meshkuj është tërhequr nga pjesëmarrja e saj në...

James Harden

“Pas MVP, tani dua titullin kampion në NBA”

Ylli i skuadrës së Houston Rockets, James Harden, pasi fitoi trofeun e MVP sezonin e...

NBA

Kevin Durant do të luajë me LeBron James?

Pas LeBron James një tjetër yll që pritet t’i bashkohet skuadrës së Lakers është Kevin...

Racizëm në Rumani

Sulm me thikë dy basketbollistëve amerikanë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rumani, ku dy basketbollistë amerikane që luajnë me...

Ylli i basketbollit amerikan

NBA, rinovim i rëndësishëm për Miamin

  Në prag të startit të NBA, më në fund marrëveshja është arritur dhe Dwyane...