MENU
klinika
NBA

Lakers humb derbin, turpërohen Raptors

Legjenda e basketbollit

Fagu: 50 vjet më parë, basketbolli si në Europë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, vlerësoi sot me anë të një ceremonie të veçantë, ekipin...

50-vjetori i ndeshjes historike

Presidenti dekoron ikonat e basketbollit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në një ceremoni të zhvilluar sot pasdite në Presidencë, ka...

NBA

Warriors dhe Lakers humbin në limite

Një tjetër humbje për skuadrën kampione të Golden State, që u mund 110-109 nga Portland...

NBA

Përmbysje spektakolare e Torontos në Miami

Toronto Raptors vazhdon të bëjë mirë në kampionatin amerikan të basketbollit (NBA. Kryesuesit e Koferencës...

NBA

Lakers thyen kampionët, yjet nuk shkëlqejnë

Është zhvilluar një nga ndeshjet më të bukura të NBA, teksa Golden State Warriors dhe...

"Boxing day"

Sonte, spektakli i garantuar në NBA

Mbrëmja e Krishtlindjes sjell gjithnjë duelet më të bukura dhe spektakolare në NBA dhe e...

Episodi unik bëhet viral

Humor sportiv, kur i shënon kosh ekipit tënd

Në futboll ndodh shpesh që të kemi autogola, për shkak të dinamikës që ka aksioni....

NBA

77 pikë për Curry-Durant, ia dalin Warriors

Kampionët në fuqi të Golden State Warriors që rrezikuan shumë ndaj Los Angeles Clippers, por...

NBA

Harden fantastik, rikthehen Warriors

Kampionët e Golden State janë rikthyer te fitorja, teksa mundën me vështirësi 120-116 Dallas, një...

NBA

LeBron rikthen Lakers, Raptors vënë “veton”

Spektakli i NBA vazhdon nga dita në ditë, me surpriza dhe emocione. LeBron James shënoi...

NBA

Harden nuk mjafton, Miami mposht Houston

Janë luajtur vetëm dy takime në NBA, ku nuk ka munguar spektakli dhe rivaliteti. Miami...