MENU
klinika
NBA

Warriors me oshilacione, fitojnë Raptors

NBA

LeBron s’mjafton për Lakers, s’ndalen Nuggets

Pas disa ndeshjesh të mira dhe kur mendohej se Los Angeles Lakers mund të ngjitej...

Basketboll Meshkuj

Teuta mposhtet sërish në Ligën Ballkanike

Pas një nisje të shkëlqyer të sezonit, sin ë kampionat, ashtu edhe në Ligën Ballkanike,...

NBA

Warriors nisin sulmin për vendin e parë

Kampionët në fuqi të NBA, Golden State Warriors, duket se e kanë kaluar plotësisht krizën...

NBA

Lakers bien përsëri, Denver është lider

Los Angeles Lakers nuk arrin të mbajë qëndrueshmërinë në NBA. Lakers u mund 128-110 nga...

Kujtimi i LeBron James

“Sikur takova Zotin, kur takova Michael Jordan”

Los Angeles Lakers, i udhëhequr nga LeBron James, me 24 pikë, 11 asiste dhe 12...

NBA

Raptors bien pas 2 fitoreve, ngjiten Warriors

Pikërisht kur dukej se Toronto Raptors ishte një skuadër gati e pathyeshme, një super Portland...

NBA

50 pikë për Harden, Rockets mposht Lakers

Plot 50 pikë për James Harden, i cili thuajse i vetëm në “Toyota Center” mposhti...

NBA

Warriors thyhen, “mësim” nga Raptors

Toronto Raptors ndërprenë serinë pozitive të Warriors, duke fituar me rezultatin 93-113, ku përcaktuese ishte...

Deklarata e yllit të NBA

Curry: S’kemi shkelur në hënë; Reagon NASA

Një debat i madh ka nisur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe protagonist është...

NBA

Raptors tregojnë “muskujt”, fitojnë Spurs

Toronto Raptors, kryesuesit e Konferencës së Lindjes, treguan muskujt ndaj Los Angeles Clippers, duke triumfuar...

NBA

Lakers dhe Warriors kalojnë krizën

Duket se skuadrat pretendente në NBA i janë kthyer stabilitetit. Los Angeles Lakers fituan më...