MENU
klinika

NBA

Warriors nisin sulmin për vendin e parë

18.12.2018 - 11:41

Kampionët në fuqi të NBA, Golden State Warriors, duket se e kanë kaluar plotësisht krizën e rezultateve. Vetëm një humbje në 5 ndeshjet e fundit dhe 4 fitore e kanë ngitur ekipin kampion në vendin e dytë.

Warriors fituan në shtëpi me rezultatin e thellë 110-93, duke dominuar bindshëm në 2 periodat e para. Dyshja Durant-Curry shënuan 43 pikë, duke konfirmuar edhe njëherë se janë një pikat më të rëndësishme.

konica sportkonica sport mobile

Kanë humbur Clippers në shtëpi, duke vijuar sezonin me luhatje. Portland Trail Blazers fituan 131-127. Ndërsa Chigago Bulls pëson humbjen e 24-t dhe është në vend të parafundit në renditje.