MENU
Dështimi i Kombëtares U-16 femra

Vetëm humbje, basketbolli shqiptar në krizë

Ylli I NBA

Stephen Curry bën një premtim për Warriors

Besnikëritë në kohët e sotme me një skuadër janë të rralla, por ka sportistë që...

Basketboll, Lojërat Aziatike

Unike, ndjesa publike e 4 lojtarëve japonezë

Japonia është një nga vendet më me disiplinë në botë. Një ngjarje unike ka ardhur...

Ylli i NBA

Bastet favorizojnë LeBron James për MVP-në

Ndonëse ende nuk ka startuar kampionati i bashketbollit amerikan, më i bukuri në botë, NBA,...

Ylli i NBA

Dwyane Wade: Vetëm me Miami ose tërhiqem!

Basketbollisti Dwyane Wade ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij, por një gjë...

Basketbolli amerikan

Momentet më të mira të NBA në sezonin e fundit (Video)

Sezoni i ri i NBA-së do të nisë më 16 tetor dhe ndeshja që do...

Basketboll Meshkuj

Zyrtare, Shqipëria me dy skuadra në Ligën Ballkanike

Tirana dhe Teuta janë dy skuadrat shqiptare që do të luajnë në edicionin e radhës...

NBA

Basketbollisti ndërton një shkollë në qytetin e lindjes

Premtimet janë premtime dhe marrin shumë vlerë kur bëhen për bamirësi. LeBron James ka hapur...

NBA

“Kobe Bryant do të rikthehet, do të luajë me LeBron te Lakers”

“Mbajeni mend nga unë i pari, Kobe do të rikthehet të luajë basketboll me Lakers....

NBA

Jo vetëm biznes, LeBron James realizoi ëndrrën te Lakers

Do të përfitojë 154 milionë dollarë për 4 sezonet e ardhshme, por për LeBron James...

Basketboll Meshkuj

Kosova shpallet kampione Europe për moshën 18 vjeç

Përfaqësuesja e Kosovës U-18 në basketboll për meshkuj është shpallur kampion i Evropës në Divizionin...

Basketboll Meshkuj

Kombëtarja e Kosovës U-18 kalon në finale të Evropianit

Kombëtarja e Basketbollit të Kosovës U-18 është kualifikuar në finale të Kampionatit Evropian, pasi ka...