MENU
klinika
Ylli i NBA

“Lakers ka potencial për t’u shpallur kampion”

Basketbolli amerikan

Premtimi i legjendës së NBA për Lakers…

Legjenda e Lakers dhe e NBA-së, Magic Johnson, është i bindur se skuadra kaliforiane do...

E papritura në basketboll

Tirana deklaron largimin nga Liga Ballkanike

Skuadra kampione e Tiranës në basketboll për meshkuj është tërhequr nga pjesëmarrja e saj në...

James Harden

“Pas MVP, tani dua titullin kampion në NBA”

Ylli i skuadrës së Houston Rockets, James Harden, pasi fitoi trofeun e MVP sezonin e...

NBA

Kevin Durant do të luajë me LeBron James?

Pas LeBron James një tjetër yll që pritet t’i bashkohet skuadrës së Lakers është Kevin...

Racizëm në Rumani

Sulm me thikë dy basketbollistëve amerikanë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rumani, ku dy basketbollistë amerikane që luajnë me...

Ylli i basketbollit amerikan

NBA, rinovim i rëndësishëm për Miamin

  Në prag të startit të NBA, më në fund marrëveshja është arritur dhe Dwyane...

Të huajt në basketbollin shqiptar

Një tjetër amerikan afrohet te Goga Basket

Një tjetër basketbollist amerikan i afrohet kampionatit shqiptar. Bëhet fjalë për Aron Williams, që do...

Basketboll Meshkuj

Teuta merr 3 amerikanë, kërkon titullin

Qyteti i Durrësit duket se do të kthehet në kryeqendrën e basketbollit shqiptar për meshkuj...

Meshkuj e Femra

Vijnë 3 të huaj në basketbollin shqiptar

Vitet e fundit është rritur shumë interesi për lojërat me dorë dhe natyrisht ka pasur...

MVP i sezonit 2016-2017

Ylli i NBA rrezikon 2 muaj pa luajtur

Basketbollisti i skuadrës së Oklahoma Thunder, Russell Westbrook, është operuar në gjurin e majtë dhe...

Ylli i NBA

James, shifra si asnjë sportist tjetër në botë

Blerja e LeBron James nga Los Angeles Lakers ka qenë lajmi më i madh i...