MENU
klinika

Basket Femra

SH.B.Tirana triumfon në Kupën e Shqipërisë

02.02.2019 - 18:05

Sh.B.Tirana, e drejtuar nga Mirza Alibegaj, është shpallur fituese e Kupës së Shqipërisë në basketboll për femra, pas fitores 58-55 ndaj Flamurtarit në finalen e luajtur sot në mbrëmje në sallën e lojërave “Feti Borova” në kryeqytet.

Një ndeshje me shumë emocione dhe dramacitet, ku të dy ekipet dueluan fort deri në sekondat e fundit për fitore, por në fund triumfuan basketbollistet bardheblu.

Vlonjatet patën një shans në 10 sekondat e fundit për ta çuar ndeshjen në shtesë, por gabuan. Fitorja e skuadrës kryeqytetase ishte e merituar, pasi e dominoi ndeshjen në shumicën e kohës, me përjashtim të disa minutave në periodën e tretë.

sh.b tirana
sh.b tirana

Pasi mposhtën Tiranën tjetër në gjysmëfinale, basketbollistet bardheblu triumfuan edhe ndaj Flamurtarit në finale, që gaboi pikërisht atëherë kur nuk duhej.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN