MENU
klinika

Basketboll

Derbi durrsak në finalen e Kupës së Shqipërisë

01.02.2019 - 21:36

Do të jetë e gjitha durrsake finalja e Kupës së Shqipërisë në basketboll për meshkuj. Teuta dhe Goga Basket janë dy ekipet finaliste, të përcaktuara mbrëmjen e sotme.

Ndeshjet gjysmëfinale u luajtën në sallën e lojërave me dorë “Feti Borova” në kryeqytet, aty ku ekipet e Tiranës dështuan të sigurojnë një biletë për në finale.

Ekipet durrsake konfirmojnë momentin e mirë që po kalojnë, duke dueluar nesër në mbrëmje (2 shkurt, ora 19:00) për trofeun e parë sezonal.

Teuta do të mbrojë kështu trofeun fituar një vit më parë në derbin ndaj Goga Basket, ndeshje që nuk do të luhet në Durrës, por në kryeqytet.

KUPA E SHQIPËRISË – GJYSMËFINALE MESHKUJ   

Teuta – Partizani 75-72

Tirana – Goga Basket 81-96

Teuta, pasi ka hipotekuar një vend në play off të Ligës Ballkanike, fitoi sot në mbrëmje me vështirësi 75-72 ndaj Partizanit.

Pa probleme fiton edhe Goga Basket, që mundi me lehtësi 96-81 Tiranën, një ndeshje ku epërsia e ekipit durrsak erdhi në rritje nga perioda në periodë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN