MENU
klinika

“Manita” amerikanësh

Vllaznia zyrtarizon blerjen e radhës!

10.09.2019 - 16:48

Skuadra e Vllaznisë në basketboll për meshkuj ka konfirmuar transferimin e basketbollitsit amerikan Colin Voss.

27-vjeçari që luan në pozicionet 4-5, një lojtar qendër, ka nënshkruar një kontratë 1-vjeçare me kuqeblutë.

Voss është basketbollisti i pestë amerikan që firmos për Vllazninë gjatë merkatos së verës.

konica sportkonica sport mobile

Më parë kanë nënshkruar edhe Bryquis Perine, Nick Evans, Maurice Williams dhe Johnathan Hudson.

Colin Voss, 2.01 metra i gjatë, ka shumë përvojë në arenën ndërkombëtare, teksa është aktivizuar më parë në Amerikë, Sllovaki, Zvicër, Itali dhe së fundi në Australi.

Ardhja e tij përforcon ndjeshëm ekipin e trajnerit Nikolai Gospodinov, që këtë vit synon titullin në Superligë dhe Ligën Ballkanike.