MENU
klinika
Presidenti i UFC flet hapur

“Nuk do të ketë kurrë një të dytë si ai…”

Rikthehet pretendent për titullin

Ish-kampioni i botës mposht rivalin!

Boksieri neo-zelandez Joseph Parker ka fituar me “KO teknik” në raundin e 10-të ndaj patriotit...

Reformë nga IOC

Revolucion në olimpiada/ Ndryshojnë kriteret e organizimit!

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), në mbledhjen e fundit të bordit drejtues ka vendosur të ndërmarrë...

"Këtu fitoj shpesh"

Gati të thyejë tersin/ Rossi rikthehet në pistën e dashur!

Gara e radhës e botërorit të Moto GP zhvillohet në pistën holandeze të Assen. Një...

Shorti i Champions League,

Partizani përballet me kampionet boshnjake

Në Luksemburg është hedhur shorti i Champions League në volejboll. Skuadra e Partizanit për femra,...

Gjendja e kampionit të botës

Presidenti i FIA flet për Schumacher: Ai vijon të…

 Presidenti i FIA-s, Jean Todt është një nga njerëzit më të afërt të Michael Schumacher....

Turneu

Dy ish-numrat 1 në botë së bashku në Wimbledon

Tenisti britanik Andy Murray ka disa ditë që po kërkon një koleg për të luajtur...

Turneu "Halle"

Federer në finale, gati të shkruajë historinë!

Roger Federer është kualifikuar në finalen e turneut të Halle (Gjermani), ku nesër do të...

Vjen vendimi zyrtar

Incidenti Vettel-Hamilton/ FIA vendos fituesin e garës!

Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit (FIA) ka hedhur poshtë kërkesën e Ferrarit, ndaj fitorja e Lewis...

Vendimi

Atletika ‘shuplakë’ Rusisë, e lë jashtë Botërorit

Federata Ndërkombëtare e Atletikës (IAAF) vijon betejën me Federatën Ruse, duke shtyrë sërish pa afat...

Fitues i kampionatit afrikan

Mosha e këtij atleti po i habit të gjithë!

Edward Zakayo Pingua, i cili fitoi garën testuese të 5,000 metrave në Diamond League, që...

Formula 1

3 femra shkruajnë historinë në garën e Le Mans!

Në garën 24-orëshe të La Mansh, të zhvilluar mes të shtunës dhe të dielës, për...