MENU
klinika
“Unë besoj se kjo gjë mund të ndodhë"

Befason Vettel/ Tërhiqet në fund të sezonit?

Kualifikohen Djokovic e Federer

US Open/ Serena Williams ‘tallet’ me Sharapovën!

Pak surpriza në ditën e parë të US Open. Numri 1 i botës, Novak Djokovic...

Sporti në zi

Ngjarje e rëndë, atletja gjendet e vdekur në anë të rrugës!

Bota e sportit është tronditur ditën e sotme teksa ka marrë lajmin se 25-vjeçarja Margarita...

Honda thumbon kampionin e botës

‘Koha e provave mbaroi, na duhen pikët’

Pas dy muajsh pa zbritur asnjë minutë në pistë, për shkak të një aksidenti gjatë...

I refuzoi uiskin

Video/ McGregor godet me grusht të moshuarin!

Ylli i UFC-së, Conor McGregor, ka përfunduar përsëri në qendër të vëmendjes për arsyet e...

Deklarata

Leclerc: Ky është problemi im më i madh me Ferrarin

Charles Leclerc është piloti i së ardhmes te Ferrari. 21-vjeçari monogask debuton këtë sezon me...

Masters në Montreal

Triumfon Nadal, Serena Williams tërhiqet në finale!

Tenisti spanjoll Rafael Nadal është shpallur fitues i turneut Masters të Montrealit (Kanada), pas fitores...

Çmimi i Madh i Austrisë

Dovizioso ‘shokon’ Marquez në kthesën e fundit!

Andrea Dovizioso ka fituar Çmimin e Madh të Austrisë dhe ka marrë një fitore që...

Renditja

Sportistet më të paguara/ Tenisi ‘rrëmben’ majën e klasifikimit!

Revista “Forbes” bëri të ditur sportistet më të paguara për periudhën qershor 2018 – qershor...

Tragjedi në çiklizëm

Talenti belg bie në pusetë dhe humbet jetën!

Bjorg Lambrecht, talenti 22-vjeçar nga Belgjika i skuderisë “Lotto-Soudal” nuk ia ka dalë! Viktimë e...

Arrihet marrëveshja

Ja kur do të rikthehet në ring Tyson Fury!

Tyson Fury dhe Otto Wallin kanë arritur marrëveshjen për t’u ndeshur 14 shtatorin e ardhshëm....

Në gjurmët e të atit

Mick Schumacher fiton garën e parë!

Mick Schumacher regjistron fitoren e parë në karrierë në Formula 2. Djali i 7 herë...