MENU
klinika
Viti i Skënderbeut

Filmi “Skënderbeu” mbledh artistët në Krujë

Viti Kulturor Austri - Shqipëri

Prezantohet Grand Gala “Ales Walzer” në TKOB

Grand Gala “Ales Walzer” u prezantua sot në konferencën për shtyp në prani të Ministres...

5-vjetori i ndarjes nga jeta!

Fatos Sela, aktor i Teatrit Kombëtar

Fatos Sela, aktori shqiptar i Teatri Kombëtar, lindi më 2 tetor 1948, në Tiranë dhe...

Përsëri aktore e madhe

U përjashtua nga Liceu Artistik dhe nuk mori asnjëherë diplomë!

Tinka Kurti u lind në Sarajevë, më 17 djetor 1932. Ishte e bija e Dedë...

Tragjekomedia moderne

‘’Holli shit’’ zgjon Teatrin Eksperimental në emocione

Në këtë fundjavë në datat 15 dhe 16 dhjetor në orën 19:00, vjen si një...

Opera “Carmen”

Artistët shqiptarë në Teatrin e Beogradit!

Konkretizohet hapi i dytë i Protokollit të Bashkëpunimit mes Teatrit të Operas dhe Baletit dhe...

Teatri Eksperimental

“Këngëtarja tullace” – premierë!

“Këngëtarja tulllace” e autorit Eugène Ionesco, vjen sot në datë 14 dhjetor, ora 19:00 në...

Si përfundon jeta e saj?

Shfaqja “Prostituta” vjen në Teatrin Eksperimental!

Sot në orën 19:00, në Teatrin Kombëtar Eksperimental ‘Kujtim Spahivogli’, zhvillohen provat gjenerale të shfaqjes...

“Sherlok Holms dhe Langoi i Baskervillëve”

101 arsye pse duhet ta shihni këtë shfaqje!

Sot, në Teatrin Metropol, nga ora 19:00-21:00 u zhvilluan provat gjenerale të shfaqjes “Sherlok Holms...

Mos e humbisni

“Mogli i xhunglës” tashmë në një version më “të errët!

“Mogli i xhunglës” është historia e djalit të vogël të rritur mes kafshëve, i cili...

Hyrja është falas!

Shfaqja “Copë Copë” nesër në Teatrin Kombëtar Eksperimental

Shfaqja “Copë Copë” vazhdon turneun regjional më 11 dhjetor nga ora 20:00 në Tiranë, në...

Personalitet kulturor

Robert Ndrenika, artisti që i jep nder artit shqiptar

Nga Eugent Kllapi/ Shqipëria ka pasur dhe ka shumë shumë aktorë të talentuar. Disa e...

REKLAMA