MENU
klinika
Premiera vazhdon...

“Sherlok Holms dhe Langoi i Baskërvillëve”

‘’Prostituta’’ tek ‘’Andon Zako Çajupi’’

Falje apo hakmarrje, si mendon Leka Bungo?

Nga Eugent kllapi/ Sot në teatrin ‘’Andon Zako Çajupi’’ në Korçë shfaqet të dielën një...

Arti shqiptar

Teatri ‘’Aleksandër Moisiu’’ festoi 66-vjetorin e tij

Një nga institucionet që mban emrin e një nga kolosëve më të mëdhenj të aktorëve...

77-vjetori

Artisti i popullit mes lavdisë dhe kritikave!

I lindur në Tiranë më 10 janar të vitit 1942, pas diplomimit për aktor, Ndrenika...

Në arturbina

Lorin Terezi risjell komedinë “Këmbëzbathur në park”

Nga data 10 deri në datën 13 janar në orën 19:00 do të rishfaqet arTurbina...

Dramaturgji Premierë

“Gusht: Portret Familjar” premierë në arTurbina

Së shpejti në teatrin arTurbina do të vijë si premierë drama me tri akte “Gusht:...

Analizë Kulturore

‘Delegacioni’, Leo dhe enigmat e tij

‘’Enigmat e një kohe që mishërohen te protagonisti Leo’’ Më 26 nëntor në kinemanë Cineplexx...

Në Teatrin Kombëtar

Stefan Çapaliku sjell monodramën ‘’Dome’’

Emri i tij është lakuar edhe më parë në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim...

'Harbin Ice & Snow world'

Kinë\ Monumentet që u ndërtuan me akull dhe dëborë!

Zyrtarisht prej datës 5 janar, në Kinën Veriore ka nisur “Festivali i Harbin”, festivali ndërkombëtar...

55-vjetori

Si e luajti Cage, motorristin fantazëm?

Nicolas Cage lindi më 7 janar 1964 si Nicholas Kim Coppola. Është një nga të...

99-vjetori

Lindi për të aktruar e vdiq duke aktruar!

Sandër Prosi u lind në Shkodër më 6 janar 1920. Familja e tij u shpërngul...

Kinematografia shqiptare

Filmi ‘’Rreze’’ trimfon në World Film Festival

Data 1 janar nuk ka kulmuar vetëm me festën e ndërimit të viteve. Në South...

REKLAMA