MENU
klinika
"Oskari dhe Tezja Rozë"

Çfarë më tha Roza Anagnosti pas shfaqjes!

Teatri në Kosovë

Sevdije Ajeti vjen me dramën ‘’Të jesh nënë’’

Regjisorja Sevdije Ajeti së bashku me trupën e aktorëve të teatrit “Istref Begolli” po punojnë...

Mesjavë ndryshe

‘’Tri gra dhe Misugi’’ ankorohet në Teatrin Eksperimental

Tirana kulturore vjen ndryshe në datën 18 tetor me një kulturë të largët japoneze e...

Teatri Skampa Elbasan

Ceremonia e 100-vjetorit!

Mbrëmje, tapeti i kuq, shampanjë dhe shkëlqimi i qirinjve karakterizuan ceremoninë festive kushtuar 100-vjetorit të...

Premierë!

“Oskari dhe tezja Rozë” në Teatrin Eksperimental

Mbrëmjen e sotme vendoset në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, shfaqja premierë “Oskari...

Filmi i metrazhit të shkurtër!

Mbrëmja e filmit shqiptar në Toronto, Kanada

Rikthehet për herë të dytë filmi shqiptar me metrazh të shkurtër në Toronto të Kanadasë....

Realitete Njerëzore

‘’Delegacioni’’, filmi që nis rrugëtimin ndërkombëtar

Filmi “Delegacioni” do të nisë rrugëtimin e tij drejt Polonisë, ku do të jepet premierë...

Komedia Rikthehet

Komedia ”TAG”kthen të qeshurën në ”arTurbina”

Sot në ambientet e arTurbinës” deri në datën 14 tetor në orën 20:00 vjen komedia...

Filmi Kosovar

‘’Gardhi’’ garon për OSCAR

Filmi “Gardhi” nga Lendita Zeqiraj është shpallur si më i miri Palm Springs. Ai mund...

Një shkrim nga Emma Carter

Kufijtarët e harruar/ Të shpëtosh jetë mes luftërave të përgjakshme

Një shkrim nga Emma Carter/ “Nga vijnë foshnjat?” Fëmijët e kanë bërë këtë pyetje  që...

Pret nominimin për “Oscar”

“Gardhi” nga Kosova triumfon në SHBA

Filmi me metrazh të shkurtër, “Shokët”, pati një sukses të madh dy vite më parë...

Çmimi i Audiencës

‘Nëntori i Ftohtë’ korr sukses në Cyrih

Filmi ‘Nëntori i Ftohtë’ nga regjizori Ismet Sijarina është shpërblyer me çmimin e audiencës në...

REKLAMA