MENU
klinika
ANALIZA: Çfarë ka çuar në krizë?

Pas pandemisë, BE e ka humbur Ballkanin

Andi Bushati

Legenosja e ambasadorëve nga Edi Rama

Disa seli diplomatike në Tiranë, përfshirë edhe atë të BE e OSBE, u rekën më...

Preç Zogaj

Rrethimi i ri i zgjedhjeve nga Edi Rama

PREÇ ZOGAJ Kishte katër-pesë vjet që përflitej se PS zotëronte një armë sekrete të pathyeshme për...

"Rama me Kurtin duhet të bashkëpunojnë"

Mentor Nazarko: Nëse Rama e Kurti gjejnë gjuhën e përbashkët, politika e jashtme në rajon do të jetë e fuqishme

Këtë të martë në emisionin “Log” me gazetarin Endri Xhafo dhe me të ftuar, analistin Mentor Nazarko,...

Pas arrestimit të Fatos Tushes

Frrok Çupi paralajmëron arrestimet e bujshme në Tiranë: Meta i pari nga peshqit e mëdhenj…

Kryebashkiaku i Lushnjës, Fatos Tushe u arrestua sot nga SPAK, nën akuzat për korrupsion në...

Lorenc Vangjeli

E ka radhën frika e mëkatarëve

Lorenc Vangjeli Vetëm naivët nuk e kuptojnë dhe vetëm të verbërit nuk shohin se Shqipëria...

Nga Skënder Minxhozi

Fatos Tushe dhe një hedhje nga kati i dhjetë pa parashutë

Nga Skënder Minxhozi Fatos Tushe nuk është Sali Berisha. Kryetari i deritanishëm i bashkisë Lushnje...

Spartak Ngjela

Tani po arrestojnë majtas, por kur të fillojnë djathtas do ketë VIP-a!

Spartak Ngjela, në një lidhje direkte në Top News, foli për valen e arrestimeve në...

Nga Andi Bushati

Gjykata Kushtetuese në sfondin e një drejtësie të tredhur

Ndërkohë që vendimi i Gjykatës Kushtetuese për fatin e shkatërrimit të Teatrit Kombëtar, po shoqërohet...

Marrëdhëniet mes shteteve

Mustafa Nano: Turqit duhet ta dinë, Shqipëria nuk është Turqi

Mustafa Nano thotë për MCN se jo vetëm Rama, por edhe qeveritë e tjera e...

Analiza-platformë e Gjekmarkajt

PD duhet të rithemelohet e rindërtohet me njerëz të pashantazhueshëm

Ndërkohë që kalimi i ditëve i rikthen ngjarjet drejt monotonisë së përvitshme, opozita gjendet në...

A do ketë një marrëveshje mes Prishtinës dhe Beogradit

Janusz Bugajski: Pse siguria e Ballkanit varet nga rezultati i negociatave mes tyre

Nga Janusz Bugajski Negociatat midis Serbisë dhe Kosovës, të cilat rifilluan në Bruksel më 15...