MENU
klinika
Nga PREÇ ZOGAJ

Dy prej përgjigjeve që dhanë zgjedhjet e 25 prillit

Andi Bushati

Nuk fitoi PS-ja, na grabiti shteti

Andi Bushati Këto zgjedhje nuk u fituan nga rilindja, ato u rrëmbyen nga makineria shtetërore....

Nga Skënder Minxhozi

Nuk është në pikëpyetje fati i Lulit, por i sistemit

Nga Skënder Minxhozi Pyetja e vjetër nëse Sali Berisha është ose jo pronari i panegociueshëm...

Nga Bedri Islami

Poturet e Ilir Metës

Zgjedhjet përfunduan. Tashmë dihen 140 deputetët e ardhshëm të Shqipërisë. Më parë se të ketë...

Xhafaj, Rakipi e Boçi sfidojnë liderët

Nazarko: Gabimet që zvogëluan shansin e PD për të fituar

Fatmir Xhafaj dhe djali i ish-deputetit Aqif Rakipi, Ornaldo Rakipi kanë thyer herësin në Tiranë....

Ben Andoni

Më mirë një parti e re konservatore sesa ndryshim i PD-së

Shqipëria ka një mungesë trishtuese të parimeve të së Djathtës, përfaqësuar prej partive që mëtojnë...

Nga Mustafa Nano

Në PD nuk ka njeri tjetër që të jetë më i mirë sesa Lulzim Basha

Lajmi i ditës është një dhe vetëm një: Lulzim Basha ka humbur sërish. Prandaj, një...

Analiza

Artur Zheji: Nuk i pashë në fushatë kundër Ramës, sot të gjithë…

Marshalli tani me të drejtë e ka rradhën të shkrythet ngeshëm, të hedhë vështrimin mbi...

Ja çfarë shkruan prestigjozja The Financial Times

Kjo është receta e përsosur për luftë të hapur në Ballkan

Ballkani Perëndimor ka shumë nevojë për një pjesëmarrje më të fortë të BE-së dhe SHBA-së...

“Një lolo në krye të PD”

Andi Bushati: Lulzim Basha duhet të japë dorëheqjen tani

Analisti Andi Bushati tha në emisionin “Shock” për z. Basha se ky i fundit duhet...

"Bashkëqeverisja do zhdukte edhe LSI-në"

Mustafa Nano: Rama mund të bëjë një grand-koalicion

Analisti Mustafa Nano thotë se këto zgjedhje treguan se shqiptarët e duan Edi Ramën pavarësisht...

“Do të jetë një natë tmerrësisht e gjatë për të”

Nazarko: Basha nuk ka asnjë shans që t’i shpëtojë gjykimit pas humbjes

Analisti Shpëtim Nazarko i ftuar në ‘News24’ teksa ka analizuar rezultatet që prodhuan zgjedhjet e...