MENU
klinika
Analiza

Apel publik për mosnxitim, në copëtimin e Kosovës!

Analiza

Serbia me Trumpin, llogaritë që pa zhurmë do ta copëtojnë Kosovën!

Donald Trump, nëse vazhdon me kryeneqësi e indolencë të paparë egoiste, pastaj me logjikë e...

Analiza

Debutimi dhe Qëllimshmëria në Komunitet

27 vjet pas eksodit masiv Shqiptar, ata ikën për pak- ngelën për fare. U ingranuam...

Mehmet Kraja

Rama gatoi deklaratat për korigjim kufijsh

Shkrimtari dhe publicisti Mehmet Kraja është shprehur se deklarata e presidentit serb Vuçic dhe presidentit...

Llogore të gërmëzuara

Gjeneralët e lënguar të një ushtrie në parakalim

Nga Eugent Kllapi/ Është bërë traditë tashmë që në panairet e librit të bëhen promovime...

Shpëtim Nazarko

Nuk shoh ndonjë revolucion gjëkundi, doktor!

Këtu e njëzet vjet më parë m’u desh të merrja pjesë në një akt që,...

Akuza politike

Kur Thaçi ra në dashuri me Berishën…

Nuk i përmendi emrin megjithatë lidhjen mes personit dhe akuzave që presidenti i Kosovës Hashim...

Saga e ambasadorëve amerikanë

Kur PD përplaset me A(mbasadorët)merikën…

Fundi i këtij muaji merr me vete edhe ambasadorin amerikan Donald Lu, të cilit i...

Sheshi dhe prespektiva

I bukuri Përmet me rrugë të ngushta

Nga Eugent Kllapi Bukuria nuk e ka emrin vetëm Instagram, ajo e ka edhe Përmet....

Rinia do të ikë

Rënia e Gjirokastrës si Ura e Oshtevës

Nga Eugent Kllapi Qyteti ia ka marrë anën malit. Shtrirë nga rrëza e lumit të...

Ai dhe piktura

I rrethuar nga arti i tij

Artisti nuk mund dot të dalë jashtë artit. Edhe mënyra sesi shikon nuk ngjet me...

Mentor Nazarko

E keqja jonë? Politikanët e krijuar nga Serbia, bashkë me Ibrahim Rugovën!

Intervistë/ Flet Adem Demaçi – ekskluzivisht për Mentor Nazarkon (korrik 2007) Kritik me të gjithë,...