MENU
klinika
Nga: Erion Dasho

Një sqarim i gjatë për pyetjen: Ç’po ndodh me COVID-19

Cili do të jetë roli i SHBA-së dhe BE-së në këtë proces?

Mentor Nazarko zbulon skenarin e mundshëm të marrëveshjes Kosovë-Serbi

Analisti i njohur, Mentor Nazarko, ka folur për zhvillimet politike në Kosovë, ku palët atje...

Nga arkivi, me rastin e një feste fetare

Për çfarë janë shqiptarët të parët në botë?

Nga Shpëtim Nazarko (Në vënd të një editoriali) Po e shikoja me kërshëri fjalën që...

Shpëtim Nazarko

Shembulli i thjeshtë, që turpëron gjithë këtë klasë politike

Videoja më poshtë, që në fakt, turpëron gjithë klasën politike, është hedhur në rrjet nga...

''Kurrë mos thuaj kurrë në politikë''

Nazarko: Lëvizje taktike nga Rama, PS-LSI kanë interes të afrohen, po i rrisin pazarin njëra-tjetrës

Pavarësisht se kryeministri Rama e përjashtoi mundësinë e një koalicioni PS- LSI në 2021, analisti...

Akuzat kundër Gjeneral Flynn morën drejtim

Ahmetaj uron kolegun, Gjeneral Flynn: Drejtësia për integritetin e ushtarakut triumfoi

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka tërhequr akuzat ndaj ish-keshilltarit për Sigurinë të Presidentit Donald Trump,...

Nga Shpëtim Nazarko

Bari në malet e tua, apo argat në fushat e Greqisë?

Thonë se, kur ministri i Jashtëm serb, Daçiç, zuri e i këndonte turiqsht, për t’i...

Situata politike në Kosovë

Mentor Nazarko: Duhet qeveri me bazë të gjerë dhe unitet mes partive politike

Analisti Mentor Nazarko ka komentuar në studion e News24 situatën në Kosovë, ku aktualisht qeveris...

Nga Shpëtim Nazarko

Kur shet bankën vetëm një dollar, në Greqi si bari mbaron…

Pa hë, dil e kundërshtoje Kryeministrin, më thoshte një lexues i Konicës, pas një videoje...

Eksperimenti i Udine-së pret autorizimin

Kurimi me ozon/ Terapia me kosto të ulët që po shpëton jetën e të infektuarve

Spitali në Udine pret autorizimin për të filluar studimin klinik *Giacomina Pellizzari/Udine Vetëm një nga...

“Çfarë këshillon ‘babai i monetarizimit”

Sa i mundur është përdorimi i ‘helikopterit që hedh dollarë’?

Adrian CIVICI Në kuadër të debateve e propozimeve të shumta për identifikimin dhe përdorimin e...

Analiza

Pse u kthye Hasi në epiqendër të COVID-19?

Qyteza e Krumës në Bashkinë Has ka rekordin e të infektuarve në raport me popullsinë...