MENU
klinika
Dossier/ Pjesa e tretë

Është vlerë kombëtare, mbroje atë lahutë…!

Dossier/ Pjesë e dytë

Probleme të trashëgimisë kulturore, kush e ka fajin?

Nga Eugent Kllapi/ Për të analizuar sa më mirë situatën mbi problemin e lahutës u...

Dossier/ Pjesa e parë

Provokacia! Lahuta është e jona…

Nga Eugent Kllapi/ Ditët e fundit u pa një reagim i fortë publik me problemin...

Identitet ndërkulturor

Lahuta rizgjon polemikat në kombin shqiptar

Një nga elementët më thelbësorë në kulturën shqiptare është insturmenti i lahutës që mbahet si...

Në Muzeun Historik Kombëtar

Miti i Skënderbeut shpërthen në telajo piktorësh

Nga Eugent Kllapi/ Tirana flakëron kuq e zi po dhe mbretëron nën hijen e heroit...

Nga Mentor Nazarko

Një zgjidhje për protestën në Astir

Çdo baba fëmijësh, ka ndjekur me trishtim një shfaqje joelegante të liderit të opozitës, i...

Nga Mentor Nazarko

Kosova i shpall luftë tregtare Serbisë. Po nesër ?

Kosova ka ndërmarrë një hap diplomatik, një hap ekonomik të një përmase të jashtëzakonshme, siç...

Nga Igli Tola

PPP-ja, parë ndryshe

Të premten e javës së kaluar, përfaqësuesit e FMN-së në një takim me ne studentët...

Opinion

Në SHBA: Një fitore e demokracisë amerikane

Sami Repishti/  Ridgefield, CT: Me datën 6 nandor, u mbajtën zgjedhjet e zakonshme dy-vjetore për...

Letërsia shqiptare

Panairi 2018, arritje e problematika

Nga Eugent Kllapi/ Sot mbyllet një festë e madhe me kuptim të gjithanshëm për një...

Nga Gazmend Kapllani

“Perëndia na ruajt”…

Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias (pardje...

Nga Mentor Nazarko

Pas Gruevskit, do ketë arrestime apo arratisje në Ballkan?

Arratisja e Gruevskit nga Maqedonia, jo thjesht prej vendeve se nga ka kaluar, është një...