MENU
klinika
Nga: Shpëtim Nazarko

Edi, problem nuk është BE-ja, por “be-be-ja”!

Nga Shpendi Topollaj

Një vëzhgim i mprehtë dhe i paanshëm brenda ‘Bllokut’ të dr. Kalos

Ndoshta kur askush nuk e priste, libri me rrëfime “Blloku” i doktorit të nderuar Isuf...

Analiza

Bollino: ‘Jo’ e Macron-it dhe gënjeshtra mbi azilkërkuesit

Që kur tre vende nga 28 që përbëjnë Bashkimin Europian bllokuan hapjen e negociatave me...

Shpëtim Nazarko

Franca e Makronit, nuk është Franca e Tajlerandit

Besoj se, nuk kasnjë kuptim të shajmë e të mallkojnë Francën, siç bëjnë disa. Po...

Nga Shpëtim Nazarko

Franca e Makronit, nuk është Franca e Tajlerandit

      Besoj se, nuk kasnjë kuptim të shajmë e të mallkojnë Francën, siç...

Nga Shpëtim Nazarko

Edi, a vemë, më mirë, takojmë Arbrin në Qafë-Thanë?

Shikoni – tha me qetësi, një nga patriotët më të kulluar të Shqipërisë, Mitrush Kuteli,...

Shpëtim Nazarko

“Keshëm dhe ne një lumë, po na e dogji gjermani”

(Në vend të një letre të hapur, për ambasadorin)   I nderuar Ambasador, Peter Zingraf!...

Nga Shpëtim Nazarko

Vrapo kryeministër, vrapo para se të na marrë lumi…

Nëse ka ndonjë qytet që do të tregonte në mënyrën më të qartë qeverisjen e...

Shpëtim Nazarko

Ku jam kundër Ramës dhe kundër Bashës?

Heroina kombëtare e Francës Zhan D’Ark, thoshte, thjesht: Unë tregoj gjithnjë të vërtetën, sepse budallët...

Analiza

“Ramaforma”/ Meta: Pse vendi mbeti pa Gjykatë Kushtetuese!?

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka vijuar analizën e tij për të ashtuquajturën “ramaforma” duke...

Pse nuk është përmendur deri më sot!?

Islamizimi i shqiptarëve/ Ja ç’thuhet në tezën e një amerikani!

Një misionar protestant, me ca vite të kaluara në Shqipëri, u ul gati tetëdhjetë vite...

"E keqja e shqiptarëve janë vetë shqiptarët"

Ç’do shkruante Konica për Shqipërinë që pret “ndeshjen e kthimit”?

*Përgatiti: Kastriot Kotoni E kemi të “marrme”, ishte si të thuash ajo fjala nën zë...