MENU
klinika
Nga Shpëtim Nazarko

Bari në malet e tua, apo argat në fushat e Greqisë?

Situata politike në Kosovë

Mentor Nazarko: Duhet qeveri me bazë të gjerë dhe unitet mes partive politike

Analisti Mentor Nazarko ka komentuar në studion e News24 situatën në Kosovë, ku aktualisht qeveris...

Nga Shpëtim Nazarko

Kur shet bankën vetëm një dollar, në Greqi si bari mbaron…

Pa hë, dil e kundërshtoje Kryeministrin, më thoshte një lexues i Konicës, pas një videoje...

Eksperimenti i Udine-së pret autorizimin

Kurimi me ozon/ Terapia me kosto të ulët që po shpëton jetën e të infektuarve

Spitali në Udine pret autorizimin për të filluar studimin klinik *Giacomina Pellizzari/Udine Vetëm një nga...

“Çfarë këshillon ‘babai i monetarizimit”

Sa i mundur është përdorimi i ‘helikopterit që hedh dollarë’?

Adrian CIVICI Në kuadër të debateve e propozimeve të shumta për identifikimin dhe përdorimin e...

Analiza

Pse u kthye Hasi në epiqendër të COVID-19?

Qyteza e Krumës në Bashkinë Has ka rekordin e të infektuarve në raport me popullsinë...

"Ringritjet janë specialitet i Amerikës"

SHBA do t’i mbijetojë koronavirusit, si udhëheqëse e botës

Nga Walter Russell Mead Janë dy epidemi të përhapura sot në SHBA: koronavirusi dhe një...

Shpëtim Nazarko

Kryeministër! Dëgjo Xhonsonin më shumë nga Benin…

Për rastësi, kur po shkruaja këtë artikull, me çip të veshit po dëgjoja Mustafa Nanon,...

Shpëtim Nazarko

Për çfarë “piku” e keni llafnë, se çmendët njerëzinë?

      Nuk kam asnjë arsye të mos e besoj, se Kryeminstri ynë, kur...

'Nga emëtimi i bonove të thesarit tek..."

Analiza/Prof.Civici: Biznesi dhe likuiditeti në kohen e koronavirusit

Kur kjo krizë aktuale e koronavirusit do mbarojë – mbas karantinës totale, fundit të distancimit...

"Toka e harruar e Evropës"

Herman Bernstein: Shqipëria e vogël, pengu i një loje të madhe diplomatike

        28 Janar 1934: Me çështjet e saj në krizë, ajo vështron...

Shpëtim Nazarko

Qari dhe zarari i Shqipërisë, nga kjo luftë me djallin…

Titulli i mësipërm, ka pak lidhje me artikullin e sotëm të profesor Tarifës, në  atë...