MENU
klinika
Astrit Patozi

Dishepujt e fundit të Stalinit janë në Shqipëri

Agron Gjekmarkaj

“Yzyret” akademike të zotit kryeministër

Edi Ramës i bien shumë në qafë, kiamet shumë, sidomos kur thonë që nuk është...

Nga Astrit Patozi

Një inkurajim për dashnorët e koalicioneve

Nga Astrit Patozi Ata që duan edhe hapjen e listave, edhe koalicione parazgjedhore, edhe pragun...

Alfred Peza

Për të mos u bërë bashkë vetëm në luftë, por edhe në paqe!

Alfred Peza Vizita e Kryeministrit të Shqipërisë në Prishtinë dhe takimet e tij me të...

Preç Zogaj

Amerika e para

Preç Zogaj Zyra e Prokurorit Special të Kosovës ia doli të siluronte me akuzat e...

Agron Gjekmarkaj

Portreti i Kryeministrit dhe rebuset e opozitës

Edi Rama nuk duket aspak në tërheqje, i velur nga monarkizmi që ka ndërtuar me...

Negociatat/ "Me fuqinë e votës së lirë!"

Rikonfirmimi i 15 kushteve, Ahmetaj: Të rikthejmë trenin e Shqipërisë në shina

Parlameni Europian, ka ri-konfirmuar 15 parakushtet për çeljen e negociatave me BE  dhe kjo gje...

Mentor Nazarko

Tri leksione nga Maqedonia, një pozitiv për marrëveshjet politike; dy negative për monarkun e myslimanëve dhe kryeministrin shqiptar

Mentor Nazarko Zhvillimet në Maqedoni meritojnë vëmendje, të paktën parë nga këndvështrimi i një vëzhguesi,...

Gjeneral Piro Ahmetaj

Marrëveshje detare mes Greqisë dhe Italisë/ Heshtje cinike apo dorëzim i interesave kombëtare?

Gjeneral * AHMETAJ & Admiral BEJA: “Marreveshje hisorike detare mes Greqisë dhe Italisë = Heshtje...

Nga Shpëtim Nazarko

Kryeministër, Pashalimani nuk jepet për asgjë në botë!

Ditët e fundit, pandehmat se Pashalimani në Vlorë, mund t’i jepet për bazë ushtarake Natos,...

‘’Rotacioni i mundshëm me sistemin aktual’’

Nazarko: Rama vendoset në krizë kur ka përballë lider propozues!

Analisti Mentor Nazarko i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në News24 se rotacioni politik në 2021...