MENU
klinika
Nga Artur Ajazi

Presidenti, na tregon “pasuritë” natyrore nga fb

Nga Alfred Peza

Manuali qesharak për të ndërtuar një botë paralele politike!

Nga Alfred Peza Me kalimin në heshtje të ndryshimeve kushtetuese të miratuara nga Parlamenti më...

Agron Gjekmarkaj

Lulzim Basha, i vetmi simbol i mbetur për të ndalur vendosjen e regjimit autoritarist

AGRON GJEKMARKAJ Lulzim Basha po hyn në stinën më vendimtare të jetës së tij politike....

Nga Gent Cakaj

Shqipёria, Bjellorusia dhe OSBE-ja nё sytё e Milionerit

Nga Gent Cakaj ‘Ështё mёkat humbja e rastit pёr avancim tё namit tё vendit. Nё...

Alfred Peza

Opozita që kërkon t’i ngrijë buzëqeshjen në buzë Shqipërisë!

Nga Alfred Peza Për shkak të drejtimit të radhës së OSBE nga ana e Shqipërisë,...

Veton Surroi

Shenja e palexuar kineze

Veton Surroi Në analogji me futbollistin që kërkon të hyjë në lojë, Shqipëria e mori...

Genc Pollo

Edhe një herë për Ramën si kryetar i radhës i OSBE-së si dhe për sikletet pa fund të kryetarllëkut

Në korrik shkruajta artikullin “Një kryesi që shkel parimet e organizatës-Shqipëri/OSBE 2020: kronikë e një...

Andi Bushati

Dy risqet e bastit të Bashës

Andi Bushati Lulzim Basha ka shfrytëzuar këtë fundjavë për të folur krizën e thellë që...

Nga Artur Ajazi

Të mendosh si “demokrat”, dhe të jetosh si kapitalist

Nga Artur Ajazi Pothuajse çdo ditë, liderët e ish-opozitës së vjetër, po zbulohen se paskëshin...

Agron Gjekmarkaj

Kronika e verës kthehet qejfprishur dhe një bisedë intime me Kryeministrin

AGRON GJEKMARKAJ Nuk e di ç’patën, por disa personazhe të kronikës verore u larguan prej...

Nga Alfred Peza

Loja “e kungulleshkave” për koalicionet parazgjedhore!

Nga Alfred Peza Më shumë se një muaj klasik pushimesh të përvitshme verore, gushti i...

Skënder Minxhozi

Ruli e ka kuptuar (vonë, po më mirë vonë se kurrë)

Nga Skënder Minxhozi Kur në 1 shtator 2005 Fatos Nano dha dorëheqjen nga kryetar i...