MENU
klinika
Nga Artur Ajazi

Dava e humbur, zoti Basha

Fatos Lubonja

Ndryshimi kushtetues, opozita bie nga shiu në breshër

Deformimi i vullnetit të popullit në votime ka ardhur te ne nga shumë faktorë tashmë...

Analiza

Pse shtetet e mëdha e kanë të vështirë të luftojnë pandeminë?

India tani është epiqendra e pandemisë globale të koronavirusit. Ajo renditet pas SHBA dhe Brazili...

Agron Gjekmarkaj

Edhe Pinoçeti u mund me zgjedhje

Agron Gjekmarkaj Sot, Edi Rama foli me një gjuhë të thjeshtë e të kuptueshme, me...

Nga Artur Ajazi

Bojkoti si e vetmja rrugë e Lulzim Bashës

Nga Artur Ajazi Lulzim Basha, ka zgjedhur sërish edhe kësaj  here, rrugën e vetme dhe...

Veton Surroi

Vjeshta që filloi në korrik

Kosova është po aq e varfër, shkallmuar në kapacitetet e veta shëndetësore dhe e shtrydhur...

Skënder Minxhozi

“Normalizimi” i Dosjes 339

Skënder Minxhozi Ka mjaftuar një listë prej 22 fletë-arrestimesh, lëshuar nga Gjykata Kundër Korrupsionit dhe...

Alfred Peza

Pse opozita, nuk mund t’i bëjë dot presion PS për 30 Korrikun!

ALFRED PEZA/ Përveçse nuk është mënyra më e mirë në demokraci për të arritur qëllimet...

Preç Zogaj

Të vetmet që lulëzojnë, varfëria dhe korrupsioni

Çdo javë publikohen studime, raporte, anketa dhe investigime që skanojnë Shqipërinë reale, atë të tryezës...

Ben Andoni

Shqipëria ka mundësi t’i kthejë nderin Kosovës!

Ben Andoni Mediat i kanë bërë shumë jehonë paraqitjes së trupës kosovare së Emergjencave që...

Andi Bushati

Fundi i farsës me shkarkimin e Metës

Andi Bushati Edi Ramës i ka dalë turpi për të deklamuar me pathos edhe një...

Fatos Lubonja

Opozita-vota e ndëshkimit dhe vota e besimit

Fatos Lubonja Në prag të zgjedhjeve të vitit 2016 në SHBA, kineasti dhe aktivisti i...