MENU
klinika
Nga Skënder Minxhozi

Nga Venecia nuk erdhi as kali i betejës, as shpata!

Nga Ildize Kola

Politikat e prokurorisë për ndjekjen e rasteve të dhunës në familje në Shqipëri: Rast studimor për politikat amerikane

Nga Ildize Kola Dhuna në familje është një çështje që ekziston prej vitesh tashmë. Kohët...

"Shoh si forcë madhore një organizim nga BE"

Opinioni i Venecias për Kodin Zgjedhor/ Nazarko: Mund të krijojë dinamikë të re…

Analisti Mentor Nazarko sheh Bashkimin Europian pas opinionit paraprak të Komisionit të Venecias për ndryshimet...

Lidhur me zhvillimet e fundit në Kosovë

Ngjela: Biden dhe Ushtria e Kosovës kanë tulatur Serbinë e Rusinë

Avokati Spartak Ngjela foli në A2 edhe për zhvillimet e fundit në Kosovë. Ai theksoi...

Nga Roland Qafoku

Nëntori i mirë dhe i keq i shqiptarëve

Nga Roland Qafoku Nuk besohet se ka një komb tjetër në botë sa ne shqiptarët...

Nga Eljon Kollçaku

Mediatizimi i dhunës në familje – zgjidhje apo ridhunim?

Nga Eljon Kollçaku Portretizimi i dhunës në familje nga media mbetet një pikë diskutimi dhe...

Nga Skënder Minxhozi

Deklaratat e Bashës zbulojnë falsitetin e (mos)hetimit të tij

Nga Skënder Minxhozi Megjithëse socialistët u shpejtuan t’i dërgojnë me anë të Taulant Ballës një...

Shpëtim Nazarko

Kancelari i vjetër, manovra e Napoleonit dhe Elbasani alla Palermo

        E çfarë frike keni, për të ardhmen e Gjermanisë? Kancelari i...

Nga Mark Marku

Lidhja socialiste e fshatit tonë dhe Veton Surroi. Pse vendimi i Qarkut të Kukësit…

Veton Surroin e lexoj me ëndje sa herë e diktoj një shkrim të tijin në...

Nga Preç Zogaj

“Haga” pa lidhje e Tiranës me Hagën e Holandës

Gjatë tureve që zhvillonte si intelektual i pavarur nëpër Shqipëri para se të hynte në politikë,...

Nga Belind Këlliçi

Atij që thotë ‘Nuk keni parë gjë akoma’, i themi se kemi parë boll!

Këto ditë vjeshte Tirana gumëzhin nga lajmi se kryeministri Rama i kishte dërguar një mesazh...

“Evropa duhet të veprojë për të ndryshuar Shqipërinë!”

Lubonja: Ndërtesa e demokracisë po shembet, 25 prilli do të jetë…

Analisti Fatos Lubonja komentoi në rubrikën “Opinion”, në News24, thirrjen e ambasadores së SHBA, Yuri...