MENU
klinika
Nga Andi Bushati

Vaksina, një buzëqeshje e fshehur poshtë maskës

ANALIZA

Vaksinim i ngadaltë në Itali e Greqi

Vaksinimi kundër koronavirusit në vendet e Bashkimit Europian është duke ecur më ngadalë nga sa...

Zotimet për Vitin e Ri!

Ç’plan moral keni për 2021?

Shumë njerëz bëjnë zotime për Vit të Ri. Ato më të zakonshmet, të paktën në...

Shpëtim Nazarko

In memoriam: Një takim me “Viktorin e tmerrshëm”

        Përplasja e madhe me “Viktorin e tmerrshëm” E kam huq shumëvjecar...

Nga Agron Gjekmarkaj

Pse Ilir Meta korrigjoi një turp 30-vjeçar me dekoratën e lartë…

Presidenti dekoroi At Gjergj Fishtën me “Urdhrin  e Flamurit” në përvjetorin e vdekjes! Zoti Meta...

Nga Alfred Peza

Pesë enigmat e mëdha shqiptare të vitit politik 2021

Vitin e ri politik nuk pritet ta dominojë vetëm procesi i zgjedhjeve të përgjithëshme parlamentare...

Nga Skënder Minxhozi

Loja e shëmtuar europiane me vaksinat dhe ballkanasit e varfër

Lajmet e orëve të fundit konfirmojnë atë që shumëkush në lagjet e varfëra të kontinentit...

Nga Andi Bushati

Largimi i ministrave nga Prishtina, fundi i fabulës me racizmin antikosovar

Nga qeveria u largua dhe ministri i dytë i ardhur nga Prishtina, Gent Cakaj, duke...

Shpëtim Nazarko

Rama, punët e detit dhe “Paja e nënesë”…

Kur Berisha e akuzoi Ramën, se po i shet detnë Greqisë, pa dyshim, ai është...

Alfred Peza

Çfarë na mësoi viti politik 2020

Alfred Peza Përballimi i pandemisë globale dhe zbatimi i projektit të Rindërtimit nga tërmeti i...

A do ketë dallim mes njerëzve në 2021?!

Do të ketë privilegje për të vaksinuarit?

Do të ndahen njerëzit në 2021-n në të vaksinuar e të pavaksinuar me të drejta...

Nga Frrok Çupi

A nuk ndjeni mosmirënjohje në Kosovë?

Pal Leka gati u linçua nga ‘friends-ët’ pse postoi një bisedë me Hashim Thaçin. Hashim...