MENU
klinika
Nga Skënder Minxhozi

Ethet e detit shqiptaro-grek dhe 12 milje në mes

Nga Roland Qafoku

Viti i prapshtë 2020

Nga Roland Qafoku Në 108 vite jetë të shtetit shqiptar ka shumë gropa e hone....

Nga Alfred Peza 

Humbja e Lulzim Bashës më 25 prill, si fitore edhe e së djathtës!

Nga Alfred Peza  Ky dhjetor i 2020 ishte përveç të tjerash, edhe një mundësi e...

Nga Ben Andoni

PD, pas Romeos, Topallit, dhe atyre që hoqi…

Nga Ben Andoni Historiani dhe ish-deputeti Romeo Gurakuqi zgjodhi fundvitin për të reaguar ashpër për...

Shpëtim Nazarko

Rrogën minimale e ka në dorë xha Tarja, jo kryeministri

Nga një janari i vitit tjetër, qeveria do të detyrojë punëdhënësit për rrogën minimale. Ajo...

Nga Lorenc Vangjeli

Një qiri në errësirë apo luftë me semaforët

Natën, një qiri është më i shndritshëm sesa dielli! Kjo zbulesë e Sting-ut britanik të...

ANALIZA

A e ka rimodeluar trurin tonë, një vit bashkëjetesë me Covid-19?

Kur murtaja bubonike u përhap në Angli në shekullin XVII-të, Sër Isak Njutonu largua nga...

Nga Alfred Peza

Të ecësh në rrugën e humbjes, për të mbërritur tek fitorja!

Kushdo që ka ndjekur zhvillimet e fundit, ka kuptuar se opozita jonë nuk ka mësuar...

Nga Frrok Çupi

Këta mahniten e pyesin ‘Pse Yuri Kim takon Lul Bashën?’

Mbrëmë vonë gazetarët panë që Yuri Kim kishte hyrë në një restorant ku priste Lul...

ANALIZA

“Diplomacia e vaksinave” po sfidon nacionalizmat

Më 8 dhjetor britanikja Margaret Kenan, ishte personi i parë që mori një vaksinë anti-Covid...

Shpëtim Nazarko

A po shkon secili në shtëpinë e tij?

Në sondazhin e Piepolit, duket në pamjen e parë një paradoks. Të dhënat e publikuara...