MENU
klinika
Genc Pollo

Edhe një herë për Ramën si kryetar i radhës i OSBE-së si dhe për sikletet pa fund të kryetarllëkut

Andi Bushati

Dy risqet e bastit të Bashës

Andi Bushati Lulzim Basha ka shfrytëzuar këtë fundjavë për të folur krizën e thellë që...

Nga Artur Ajazi

Të mendosh si “demokrat”, dhe të jetosh si kapitalist

Nga Artur Ajazi Pothuajse çdo ditë, liderët e ish-opozitës së vjetër, po zbulohen se paskëshin...

Agron Gjekmarkaj

Kronika e verës kthehet qejfprishur dhe një bisedë intime me Kryeministrin

AGRON GJEKMARKAJ Nuk e di ç’patën, por disa personazhe të kronikës verore u larguan prej...

Nga Alfred Peza

Loja “e kungulleshkave” për koalicionet parazgjedhore!

Nga Alfred Peza Më shumë se një muaj klasik pushimesh të përvitshme verore, gushti i...

Skënder Minxhozi

Ruli e ka kuptuar (vonë, po më mirë vonë se kurrë)

Nga Skënder Minxhozi Kur në 1 shtator 2005 Fatos Nano dha dorëheqjen nga kryetar i...

Alfred Peza

Për Shqipërinë do të nisë epoka e re, post Sali Berisha!

Nga Alfred Peza Dalja e Sali Berishës nga skena politike shqiptare këtë radhë, duket se...

Alfred Peza

Një manual për të kuptuar talljen e PD me kandidatët!

Nga Alfred Peza Ka një aksiomë jo vetëm në politikë, por në çdo fushë të...

Artur Ajazi

Për ata që ju thonë se keni vetëm Edin dhe Lulin

Artur Ajazi Ata që ju thonë se keni vetëm dy mundësi, kur të vijnë zgjedhjet,...

Nga Preç Zogaj

Fryma krijon, kalkulimet ndihmojnë

Nga Preç Zogaj Kuvendi i Shqipërisë votoi pardje ndryshimet kushtetuese që lejojnë hapjen e listave...

Alfred Peza

Shkolla politike e Bashës, ose “tring zilja” në shtator!

Nga Alfred Peza Lulzim Basha është një ndër ato lloj liderësh politikë që nuk bën...