MENU
klinika
Nga Alfred Peza

Padurimi opozitar për datën e zgjedhjeve të reja!

Analiza

Kur politikanët citojnë statistikat e Covid-19, ata mund të gabohen por shifrat janë të sakta

Nga David Spiegelhalter, The Guardian Herët ose vonë, ne do të na duhet të hetojmë mbi...

Nga Skënder Minxhozi

Zgjedhjet shqiptare dhe një ulqinakas filoserb

Nga Skënder Minxhozi Në ambjentin politik shqiptar ka një ethe të përgjithshme, që nuk lidhet...

Nga Alfred Peza

Nuk e blen dot fitoren tënde, me fitoren e të tjerëve!

Nga Alfred Peza Vetëm pasi i sheh liderët e opozitës sonë, që të gëzojnë më...

Alarmi i ish-kryeministrit italian Romano Prodi

“Turqia po përforcon pozitat në Shqipëri në dëm të Italisë dhe Europës”

Me titullin “Rasti i Shqipërisë/Marrëdhëniet në Mesdhe që i shërbejnë Jugut”, ish kryeministri i Italisë, Romano...

Nga Ben Andoni

Shqipëri e Maqedoni, a do ketë protesta në shtator?!

Nga Ben Andoni Opozita po mundohet të përfitojë nga çdo hap fals i kryeministrit Rama....

Preç Zogaj

Pse Biden pritet të jetë mbështetësi i kauzave të mëdha shqiptare nëse fiton zgjedhjet

Nga Preç Zogaj Kësaj jave ishte radha e Partisë Republikane të mbante Konventën e saj...

Nga Alfred Peza

Intrigë veç rri në këmbë, pa mer çfarë rruge të duash!

Nga Alfred Peza Ka një shprehje të njohur të Shekspirit, të cilët edhe nëse nuk...

Besnik Mustafaj

Për shqiptarët e Malit të Zi është koha tani

Besnik Mustafaj Më 30 gusht, pra, të dielën e ardhshme, në Republikën e Malit të...

Nga Alfred Peza

Të gjitha shifrat e një farse komike që po luhet në PD!

Nga Alfred Peza Imagjinojeni një proces ku për të përzgjedhur në fund 43 deputetë, sa...

Nga Artur Ajazi

Presidenti, na tregon “pasuritë” natyrore nga fb

Nga Artur Ajazi Presidenti vendit Ilir Meta, ka nisur të vërë alarme të shumta ditët...

Nga Alfred Peza

Manuali qesharak për të ndërtuar një botë paralele politike!

Nga Alfred Peza Me kalimin në heshtje të ndryshimeve kushtetuese të miratuara nga Parlamenti më...